Apple İOS 7 Güncellemesi Kurma

Sevgi Özdil tarafından 19 Eylül 2013 tarihinde gönderildi

apple ios 7 kurma Apple İOS 7 Güncellemesi Kurma

Apple, yeni telefonları iPhone 5S ve 5C’yi tanıttıktan bir hafta sonra yeni işlemcisi A7 ve beraberinde gelecek uygulamalara uyumlu işletim sistemi iOS 7‘yi yayımladı. iOS 7, Apple cihazlarında işlem hızını ciddi oranda artıracağı gibi birçok yeni hizmetin de kullanılmasını sağlayacak.

Yeni işletim sistemini iPhone veya iPad’inize yüklemek için tek yapmanız gereken Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme seçeneğine gelerek yazılımın son versiyonunu indirmeniz.

iOS 7 güncellemesini PC ve Mac üzerinde yapmak isterseniz, ilk olarak iTunes programını 11.1 sürümüne güncellemeniz gerekiyor. Ardından, ‘Güncellemeleri denetle’ seçeneğine tıklayarak iOS 7‘yi indirebilirsiniz.

Yeni mesaj kutusunda her mesajın gönderildiği ve alındığı zaman belli olacak.

Arayüzü tamamen yenilenen iOS 7, her türlü fonksiyonu daha hızlı bulmanıza ve içeriklere daha hızlı erişim sağlamanızı sağlayacak.

iOS 7, Wi-Fi, Bluetooth, Uçuş modu ve müzik uygulaması gibi ayar ve hizmetlere erişimi son derece kolaylaştırıyor.

iPhone 5S ile ilk 64-bit işlemci olan A7’yi sunan Apple, yeni nesil cihazlarının kullanacağı uygulamalar için yazılım geliştiricilerin de önünü açacak. İOS gelişticilerinin iOS 7 ve 64 bit işlemci kapasitesi üzerinde fazlaca kafa yoracağı kesin.

iOS 7, kullanıcılara istenmeyen numaraları, mesajları ve FaceTime aramalarını bloke etme imkanı da sunuyor.

Siri sesli komut uygulaması, artık tweet araması da yapıyor ve bulduğu sonuçları kendi arayüzünde kullanıcıya sunuyor.

Siri, kelimelerin nasıl telaffuz edileceği konusunda da size yardımcı olacak.

ios7 dowland Apple İOS 7 Güncellemesi Kurma

Safari yer imlerinde, @ sembolüne tıkladığınız zaman, içinde bağlantı bulunduran tweet’ler karşınıza çıkacak. Böylece bakamadığınız önemli olabilecek tweet’leri kaçırmayacaksınız.

iOS 7, en çok veri tüketimi yapan uygulamalarını görmenize ve istediğinizi bloke etmenize izin verecek.

iOS 6’da bir dosya içinde en fazla 16 uygulama bulundurulabiliyordu. iOS 7’de dosya kapasitesi sınırsız.

iOS 7 sayesinde tüm uygulamaları otomatik güncelleme yapabilirsiniz. Bunun için AppStore’ seçeneğine girin ve otomatik güncellemeyi seçin.

iOS 7 yükledikten sonra iPhone’unuza doğum tarihinizi söyleyin. Telefonunuz, siz onu kullanmaya devam ettiğiniz yıllar boyunca bu anlamlı günde sizi tebrik edecek.

Apple, geçtiğimiz yıl tarayıcıda yaptığınız aramaları takip eden bir içerik sunmuştu. Bazı kullanıcıları rahatsız eden bu içerik, tarayıcıda kullanıcıya özel reklamların belirlemesi için düşünülmüştü. iOS 7’de, bu içeriği kapatabilirsiniz. Ayarlar>Gizlilik seçeneğinden bu ayarı yapabilirsiniz.

iOS 7 ile iPhone ve iPad kamerasını hızlı fotoğraf çekimi için kullanabileceksiniz. Dahası, yeni bir içerikle Instagram uyumlu tasarımlarla hazır fotoğraflar çekebilirsiniz.

Apple İOS 7 tanıtım videosu;


Kaynak; Müfit Y. Gökmen ntvmsnbc

Bir önceki yazımız olan Bizde.com 8. Yaşını Sizlerle Kutluyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genel, Teknoloji, Video & Galeri kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: