Cuma Gününü Daha Verimli Geçirebilirsiniz

Tuba Ogat tarafından 24 Kasım 2014 tarihinde gönderildi

Hafta sonuna yaklaşırken kafa ve beden yorgunluğu çöküveriyor üzerimize. Ve belkide cuma günü haftanın iş açısından son günü olması dolayısıyla daha zor geçebiliyor. Peki siz, diğer cumalardan farklı olarak daha verimli ve daha kaliteli bir cuma günü geçirmek istemez miydiniz… İşte yapabilecekleriniz:

Unutmayın! Haftanın yorgunluğu yalnızca sizin üzerinizde değil, iş yaptığınız diğer kişiler üzerinde de aynı etkiyi yaratıyor. Dolayısıyla iş yükünüzü hem kendi adınıza hem de karşı taraf adına hafifletmelisiniz. Bu sebeple yoğun iş trafiği ve konsantrasyon gerektiren işleri hafta başında halletmeniz ve hafta sonunda yoğun işlerden uzak durmanız daha iyi olacaktır.

Cuma günleri, hafta başına göre daha fazla enerji düşüklüğü yaşanır. Dolayısıyla daha relax bir ortam yaratarak iş arkadaşlarınız ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Ertesi günün tatil oluşu ile gerçekleştirebileceğiniz organizasyonlar düşünüp planlar yaparak stresinizi daha da azaltabilirsiniz. Veya hem hafta sonunu karşılamak hem de birikmiş iş stresinden uzaklaşmak için iş çıkışı alışverişe giderek biraz kafa dağıtabilirsiniz.Kısa yürüşler, iş sonrası ruhunuzu dinlendirebilir. Üstelik açık hava insana her zaman iyi gelmiştir.

Planınızı oluşturun, tatil gününüzü hayal edin ve relax bir cuma günü geçirin. Böylece stres ile de kolaylıkla baş edebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Dikkatinizi Arttırmanın Yolları başlıklı makalemizde mobil uygulama, sosyal medya ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: