“Daha İyi Olmak” için Pazarlamanın Önemi

Tuba Ogat tarafından 23 Ekim 2014 tarihinde gönderildi

Şirketinizde daha iyi cirolara sahip olabilmek marka bilinirliliğinizi arttırmak ve sektörünüzde iyi bir yerde olabilmek için uygulayacağınız yöntemlerin içinde en önemlilerinden biri de pazarlamadır. Doğru hedef ve doğru bir pazarlama stratejisi.

Bunu yalnızca bir ürün satışı gibi düşünmeyin ortaya koyduğunuz bir marka veya bir hizmet de olsa yine pazarlamaya ihtiyacınız var. İyi bir satış grafiği yakalamak, markanız için iyi bir hedef kitlesi yakalamak ve yine aynı şekilde gösterdiğiniz hizmet adına iyi bilirliliğinizin olması konusunda pazarlamanın yeri oldukça önemlidir.

Marka bilinirliliğini arttırmak ve grafiğinizi yükseltmek adına bir çok şekilde masrafta bulunabilir ve amaca ulaşabilmek için ciddi bir maliyeti gözden çıkarmış olabilirsiniz. Ancak; strateji doğru belirlenmediğinde yapılacak her harcama yalnızca boşa giden bir masraf olarak kalacaktır. Masraf yapmadan önce belirlemeniz gereken bir takım önemli noktalar var. Sektörünüzü, rakip firmaları göz önünde bulundurmalı ve aralarındaki konumunuzu gözler önüne sermelisiniz. Siz tam olarak nerdesiniz? Daha yolun başında mı?yoksa başarıya çok yakın bir yerlerde misiniz? Bir çok firma arasında kaybolup gitmiş de olabilirsiniz. Sizi var olduğunuz konumdan daha ileriye çıkaracak plan ve programa ihtiyacınız var. Doğru stratejiler sizi amacınıza ulaştırmada önemli ilkelerdir.

Hayal edin. Ve hayalinizi gerçekleştirme ihtimallerinizi aklınızdan geçirin. Neye ihtiyacınız var? Kimlerle çalışmanız gerekiyor? Hangi harcamalar sizi bir adım öteye taşıyacak bir düşünün. Tüm bunlar sonrasında doğru bir masraf kararı vermiş olacaksınız. Üstelik, her yolu denemenize hiç de gerek kalmadan.

Aklınızdan geçen fikirlere kulak verin. Onları sadece düşünmek size hız kazandırmaz. Bir ivme kazanabilmeniz için harekete geçmeniz gerekmektedir. Pazarlamayı bir bütün olarak düşünmeli onu herhangi bir konudan ayrı tutmamalısınız. Herkesin denediği bir çok yöntemi denemiş olabilirsiniz. Ya artık bu yöntemler eskisi kadar fayda sağlamıyorsa… Bir kişinin kullandığı yöntem herkes de tutmayabilir. Sizin işiniz neyi gerektiriyorsa ona yapacağınız doğru yatırımlar sizi ileriye taşıyacak olanlardır.

Bir önceki yazımız olan Yüz Yogası ile Cildiniz Hep Genç Hep Daha Bakımlı başlıklı makalemizde bakım, güzellik ve güzellik bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: