LinkedIn Kullanırken Bu Hataları Yapmayın

Tuba Ogat tarafından 04 Kasım 2014 tarihinde gönderildi

LinkedIn’de kaliteli bir kullanım sağlamak ve yetenek ve tecrübelerinizin işverenler ile en kaliteli şekilde buluşmasını sağlamak istiyorsanız LinkedIn profilinizde belki de gözden kaçırdığınız veya yanlışlıkla yaptığınız bir kaç bilgiyi güncelleyerek başlayabilirsiniz.

LinkedIn’de yaptığınız her değişikliği bağlantılarınızın görmesini istemeyebilirsiniz. Bu sebeple, yaptığınız bir takım değişiklikleri yalnızca siz görmek istiyorsanız ayarlar bölümünden tekrar bir yapılandırma yaparak değişikliklerin izlenmesini sağlayan bildirim özelliğini kapatarak bağlantılarınıza sıkça bilgi maili gitmesine engel olabilirsiniz.

Klasik davet mesajlarınızda kendi tarzınızı ve yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Standart bir “bağlantı kurmak istiyorum” mesajı yerine kısa fakat; ilgi çekici bir metin oluşturabilirsiniz.

LinkedIn bir iş platformudur ve bu platformda özel yaşamınıza dair yapacağınız paylaşımlar oldukça ciddiyetsiz kaçacak üstelik, hoş bir izlenim de yaratmayacaktır. Unutmayın, burası yeteneklerinizin, deneyimlerinizin ve belki de ileride birlikte çalışacağınız bireylerin buluşma sahasıdır. Twitter ve Facebook gibi kullanım sağlandığında hoş olmayan bir manzara sebep olabilir.

Mutlaka bir profil fotoğrafı oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz profil fotoğrafının CV’nizi verirken yanına eklediğiniz vesikalık fotoğrafınızdan farklı olması gerekli değildir. Bir iş platformu olarak Linkedın’de Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde kullanmış olduğunuz kişisel fotoğraflarınız uygun olmayabilir.

Bir önceki yazımız olan Yöneticilerin İşlerini Kolaylaştıracak Uygulamalar başlıklı makalemizde mobil uygulama ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Teknoloji kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: