Mama Sandalyesi Ne Zaman Kullanılır?

Sevgi Özdil tarafından 07 Kasım 2013 tarihinde gönderildi

mama sandalyesi tavsiye Mama Sandalyesi Ne Zaman Kullanılır?

Çocuk büyümeye başladığında kendi işlerini kendileri görmeyi isterler. Çocuklara özerklik kazandırmada konusunda ebeveynlere önemli bir pay düşmektedir. Çocukların kendilerine güvenlerinin oluşması için tek başlarını kendi işlerini yapmalarına izin verilmeye başlanmalıdır. Bu süreçte anne baba ve bakıcının uzaktan kontrolü üzerinde olmak kaydıyla.

Bu özerklik sırasında tek başına yemek yeme alışkanlığı da önemli bir yer tutar. Herkesle birlikte masa da yemek yemelerini sağlamak gerekir. Masa da kendi kendilerine yemek yeme alışkanlığını kazanabilmeleri için mama sandalyesi kurtarıcı bir rol oynar. Mama sandalyesi seçiminde öncelikle kullanışlılığa bakılır. Kullanışlılığın yanı sıra çocuğunuzun vücut ölçüleri ve kilosu da mama sandalyesi seçimi için önemlidir. Piyasa da oldukça fazla mama sandalyesi marka ve modeli bulunmaktadır. Fiyat ise markaya ve özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Oyuncaklı mama sandalyesi, oyuncaksız mama sandalyesi, ahşap ya da pvc olmak üzere farklılaşmaktadır.

Mama sandalyesi alırken dikkat edilmesi gerekenler ise; sırt desteği ile çocuğa rahat ve konforlu bir oturum sağlaması, emniyet kemerinin bulunması, oturak kısmın rahat olması, kolay temizlenebilen ve bakteri barındırmayan malzemeden imal edilmiş olması öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken maddelerdir. Ayarlanabilen tepsi, tekerlekli ayakları varsa kilitlenebilen ve kolay katlanıp açılabilmesi özelliği de diğer noktalardan biridir.

Bebek kategorisine gönderildi
, , , , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: