Sürekli Acıkmaktan Kurtul! Tok Tutan Besinler

Tuba Ogat tarafından 23 Eylül 2014 tarihinde gönderildi

Sürekli yiyor ve kendinizi  bundan alıkoymakta güçlük çekiyorsanız hem diyetinize yardımcı olacak hem de tok hissetmenizi sağlayacak besinlere bir göz atalım. Metabolizmanızı enerjik hale getirebilen, tok tutan ve vücut için oldukça yararlı besin maddelerini içeren besinleri tüketerek beslenme dengenizi koruyabilir ve sürekli yiyorum psikolojisinden kurtulabilirsiniz.

Zeytinyağı

Günlük, protein, yağ ve karbonhidrat tüketimini gerekli ölçüde sağlamak gerekiyor. Bir çok yağ çeşidinin vücudumuz için faydası vardır. Tekli doymamış yağ asitlerinden de fayda sağlamamız gerekiyor. Evet, zeytinyağından bahsediyoruz. Zeytinyağı, hem vücuda faydası ile bilinir hem de tok tutar. Salatalarınıza ilave edebileceğiniz zeytinyağı sizi bir süre tok tutmaya yetecektir.

zeytinyagi Sürekli Acıkmaktan Kurtul! Tok Tutan Besinler

Sebze ve Salatalar

Sebze ve salata malzemeleri posalı besinler olduğundan sizi tok tutmaya yardımcıdır. Üstelik, sağlık açısından yeşil yapraklı besinleri ve diğer sebze ve meyveleri bir bakıma tüketmek zorundayız. Bol salata tüketimi karbonhidrat alımınızı azaltır ve gün içerisinde tok kalmanıza yardımcı olur.

sebze ve salatalar ile tok kalmak Sürekli Acıkmaktan Kurtul! Tok Tutan Besinler

Yumurta

En önemli protein kaynağıdır. Sabah kahvaltılarında tüketilen 1 veya 2 adet haşlanmış yumurta ile günlük protein ihtiyacınıza takviye sağlarsınız. Sebzeli omletler ile de hem hoş bir lezzet edinebilir hem de sağlıklı bir kahvaltı süreci geçirebilirsiniz. Yumurta, sizi tok tutmaya yardımcı olan besinler arasındadır. Yumurta ile, tokluk sürenizi uzatabilirsiniz.

Yumurta tokluk Sürekli Acıkmaktan Kurtul! Tok Tutan Besinler

Bir önceki yazımız olan Mutluluk ve Pozitif Düşüncenin Sırları başlıklı makalemizde insan psikolojisi ve yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, , , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: