New Balance İndirimini Kaçırmayın!

Tuba Ogat tarafından 26 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Orijinal New Balance spor ayakkabılarında fırsatı kaçmadan yakala! Kısa bir süreliğine bizde.com’da indirime giren New Balance ürünleri sizleri bekliyor.

Baharın sıcak günlerinde sporunu dışarıda yapmak isteyenler, rahatlığına düşkün olanlar New Balance rahatlığını doyasıya yaşayın. Spor ayakkabı denince önde markalardan biri olan New Balance ayak sağlığını düşünenler için de tercih sebebidir. Uzun süre ayakta kalmak durumunda olanlar için konforu uzun süre yaşamak için çok kısa bir süre için indirime giren New Balance ayakkabı fırsatını kaçırmayın. Farklı renk seçenekleri ile tarzınıza göre seçiminizi yapın, New Balance’lar sizin olsun!

Alışveriş, Genel kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Facebook Yeni Özelliği “On This Day”

Tuba Ogat tarafından 26 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Facebook’tan kullanıcılarını sevindirecek bir haber “On This Day” özelliğini keşfettiniz mi!

Facebook akışında günden güne sürekli bir şeyler paylaşıyoruz. Zamanla yerine yenileri eklendikçe geçmişte kalanları hatırlamak da zorlaşıyor. Biraz maziye gitmeye ne dersiniz? Facebook’un yeni özelliği One This Day ile geçen sene tam da bugün ne yaptığınızı keşfedebilirsiniz. Kimlerle arkadaş oldunuz? Nasıl bir fotoğraf eklediniz? Kısacası istediğiniz tarihe geri giderek anılarınızı tazeleyebilirsiniz. Hem de ilk üyelik tarihinizden itibaren!

onthisday 1 e1427380616885 Facebook Yeni Özelliği On This Day

Yalnızca anılarınıza şöyle bir göz atmak yerine dilerseniz onları tekrar paylaşabilirsiniz. Gerçekten çok hoş bir an olacağa benziyor. Facebook’un bu yeni özelliğine facebook.com/onthisday üzerinden ulaşabilirsiniz. Ancak; şunu hatırlatmakta fayda var. Özellik şuan için herkese açık değil. İlerleyen zamanlarda herkesin kullanımına açılacak

Genel, Teknoloji kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Güne Erken Başlamak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin

Tuba Ogat tarafından 25 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Özellikle çalışan kesim için uyku bir hayli önemlidir. Sabahları erken kalkmak yoğun geçen günler göz önüne alındığında çalışan insanlar için zorlukların başında gelir. Fakat; eğer düzenli ve kaliteli bir yaşam istiyorsak hayatımızı prensipli ve sağlıklı bir hale getirmemiz gerekiyor. Sabahları güne erken başlamak başarılı insanların günlük rutinlerinden ilkini oluşturur. Ve insanlar başarılarının büyük bir payını sabah güne erken başlamaktan sağlarlar. Çünkü; bu ritüelin insanların günlük yaşamında etkisi oldukça büyüktür. Sağlığınızın, başarınızın ve düzenli hayatınızın en temel anahtarı güne erken başlamaktır. Bu anahtarı nasıl elde edeceğiniz hakkında birkaç fikir vermek için bu yazıyı derledik. Üstelik bir çok yol deneyip hatta kendinizi bir alarm gibi ertesi güne hazırlayarak belki de beyninizi şartlandırarak bunu başarmaya çalıştınız ancak; olmadı. O zaman bir de bunları denemenizde fayda var.

Sabah gözünüzü açar açmaz telefonunuzdaki bildirimlere mi bakıyorsunuz? Facebook, Twitter bildirimleri ile sabahın en güzel dakikalarını kaybetmenize neden oluyor. Alarmı ertelemek, uyanmak ile arada kalmanın hayatımızdaki en zor anlardan biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat; bir kez yapmanız ertesi gün tekrar yapabileceğinizi gösterecek. O yüzden yalnızca bir gün bu konuda kendinizi biraz zorlamalısınız. Örneğin; sabah erkenden güne başlamanın kendiniz için pozitif etkilerini düşünerek motive olabilirsiniz. Uyandığınızda yapacaklarınızı belirlemek ve bu konuda daha iyi harekete geçmek için bir ritüel haline getirebileceğiniz alışkanlıklar edinebilmek için bir liste oluşturabilirsiniz.

Erken uyanmak gün içerisinde yapacağınız bir çok işi de kolaylıkla ve düzenli bir biçimde yerine getirmenizde fayda sağlayacaktır. Erken kalkmanın avantajını kullanarak öğleden sonraya planladığınız işlerin bir kısmını günün erken saatlerinde yerine getirebilirsiniz. Üstelik, sabahın ilk saatleri sizin en zinde olduğunuz ve veriminizin öğleden sonraya göre çok daha fazla olacağı saatlerdir. Verim eşittir başarı olarak düşünüldüğünde sabahları erken kalkmak ve güne erken başlamak için sizi motive edecek çok önemli ve çok güçlü bir unsur daha ortaya çıktı demektir. Şimdi karar verin ve yarın uygulamaya koyulun! Çok daha sağlıklı ve başarılı olmak için kendinize bir şans verin.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bebeklerinizi Güvenli Ortamlarda Büyütün

Tuba Ogat tarafından 24 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Bir bebek yetiştirirken en önemli sorumluluklardan biri de bebeğinizin güvenliğini sağlamaktır. Siz gereken önlemi alın, içiniz rahat çocuklarınız güvende olsun.

Bebeğiniz içeride uyuyorken ondan her an haberdar olabilmek için bebek telsizleri kullanabilirsiniz. Böylece, bebeğiniz bulunduğu ortamda sürekli bulunmak durumunda kalmayacaksınız. Ağlamaya başladığında yanınızdaymış gibi anında müdehale etmeniz mümkün olacak.

Çevresini keşfetmeye başladığı o dönemlerinde etrafındakileri algılama konusunda müthiş bir güdüye sahip olacaklar. Hareketliliklerinin yoğun olduğu bu dönemde evin içerisinde onları korumanız gereken birtakım şeyler olacak. Prizlerden uzak durmasını istediğiniz bebeğinizin bunu algılaması güç olacaktır. Dolayısıyla önleminizi baştan alarak onları bu tehlikeden koruyabilirsiniz. Priz kapatıcılar için güvenlik kitleri bu konuda size son derece yardımcı olacak unsurların başında geliyor.

Bebeğiniz büyüyüp bir şeyleri anlamaya başlayana kadar onu koruma görevi siz ebeveynlere düşüyor. Evinizde birtakım ufak önlemler alarak onları daha korunaklı büyütebilirsiniz.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Ceviz Tüketmek için Çok Sebebiniz Var

Tuba Ogat tarafından 23 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Genel anlamda cevizin beyni güçlendirdiği, çalıştırdığı gibi faydalardan bahsedilir. Fakat; ceviz bu bilindik bir kaç bilgi dışında çok daha mucizevi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Kansere ve kalp rahatsızlıklarına olan etkisinden haberdar mısınız? O halde ceviz hakkında çok daha geniş bilgiler almaya hazır olun!

Bu mucizevi besin kaynağı, cilt güzelliğiniz içi önemli bir parçası.  Cevizin gençleştirici etkisi ile tanışmadıysanız aşırıya kaçmamak şartı ile günlük belli miktarlarda ceviz tüketiminin cildinizi gençleştirici etkisi sonuçtan oldukça memnun kalmanızı sağlayacak.

Cevizin kolestrolü düzenlediği ve azalttığı da diğer mucizevi işlelerinden biri. Eğer, yüksek kolestrol problemi yaşıyorsanız doktorunuza ne kadar ceviz tüketmeni gerektiği konusunda danışabilirsiniz.

Antioksidan, bir çok besin içeriğinde yer alıyor. Peki, cevizin antioksidan özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz?  Polifenol barındıran besinlerin çoğunun ortak özelliği antioksidan özelliğinde olmalarıdır. Ceviz de yüksek miktarda polifenol içermektedir.

Alzeimer konusunda da büyük başarı sağlayan ceviz, bilişsel kabiliyeti arttırıyor. Unutkanlığı önleme konusunda büyük bir yol katetmenizi sağlayan zihni canlı tutan ve beyni çalıştırma konusunda mucizevi bir etkiye sahip ceviz muhakkak tüketmeniz gereken besinler arasında yer almaktadır. Omega 3 bakımından zengin olan besini siz de beslenme programınıza dahil etmelisiniz.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Google’ı Daha Verimli Kullanmak İster misiniz?

Tuba Ogat tarafından 23 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Gününü çoğunlukla bilgisayar başında geçirenler için Google, internetin değil hayatın bir parçası halinde. Herhangi bir şeyi merak ettiğimizde artık uzunca bir süredir kitaplardan çok Google imdadımıza yetişiyor. Gün içerisinde defalarca kullandığımız Google’ı daha verimli kullanmak istemez miydiniz?

Google’ın kullanıcıları için geliştirdiği tüm araçlardan haberdar mısınız? Yoksa yalnızca web de arama çubuğunda bir şeyler mi aratıyorsunuz? Veya web bölümünde aramayı doğru gerçekleştirebilyor muyuz? Bu ve buna benzer soruların cevabı ile artık Google sizin için daha elverişli bir arama motoru haline gelecek.

Bir web sitesi içerisinde arama yapmak istiyorsanız; “site:” özelliğini kullanmanızı tavsiye ederiz. Örneğin bizde.com sitesi içerisinde bilgisayar aramak istiyorsanız bunun için doğru arama yöntemi “Bilgisayar” site:bizde.com şeklinde olmalıdır.

Google da bir şarkı aramak istiyorsunuz, şarkının sözlerini biliyorsunuz fakat; gene de birkaç kelime eksik. Google, sizin için şarkı sözlerinizi tamamlayabilir. Örneğin; Ouzhan Koç’un bu Yol Uzar adlı şarkısının sözlerini yıllar * anlayamadım gelip * yanıma kalmaz* tasam şeklinde yazabiliriz. Belki aradaki sözler aklımıza o an gelmiyordur. * yöntemi ile Google bu parçayı sizin için tamamlayacak.

Google’da işlem yapmak eğer yannızda bir hesap makinesi yoksa oldukça pratik olabilir. Üstelik, arama çubuğuna hesap makinesi yazmanıza gerek bile yok. Çarpmak istediğiniz bir sayı varsa örneğin 25 ve 12 25*12 yaparak sonucu Google’dan isteyebilirsiniz.

Herhangi bir yerin saatini merak ediyorsanız uzun uzun arama yapmanıza hiç gerek yok. “Time” kullanmanız yeterli. Örneğin; Time England sizi anında bilgilendirecektir.

Bir şehrin hava durumundan haberdar olmak için de weather kullanmanız yeterlidir. Weather Kıbrıs, Weather İstanbul gibi…

Google’ın hazırladığı bu kısayollar kullanıcılarının işini oldukça kolaylaştırıyor. Siz de bir Crome kullanıcısı iseniz; bu kısayollar sizi de memnun edecek. Eğer hala Google Crome’u indirmediyseniz denemeye ne dersiniz?

Genel, Teknoloji kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

Tuba Ogat tarafından 17 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Başarılı olmanın anahtarı yalnızca çok çalışmaktan geçmiyor. Bilinçli, sistemli ve aynı zamanda sağlıklı bir sistemden geçiyor. Yani kısacası, başarılı olmak için birkaç püf noktaya dikkat etmeniz yeterli oluyor. Eğer kendinizi başarısız hissediyorsanız, bunun sebebi istikrarsız ve düzensiz olmaktan kaynaklanıyor olabilir. Hem sağlıklı bir beden hem de başarılı bir hayat için düzen şart! Şimdi gelin, böyle bir hayata sahip olmak için yapabileceklerinize bir göz atın.

Güne Erken Başlayın!

erken uyanmak 300x200 Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

Zaman en büyük problemimiz. Öyleyse onu avantaja dönüşürmenin zamanı geldi demektir! Başarılı insanlar, güne oldukça erken başlıyor. Üstelik, bir gece öncesinden ertesi gün yapmaları gerektiğini düşündükleri her şeyi planlıyorlar. Bu sıkı bir plan olmak zorunda değil. Bir gece önceden işleri yoluna koymak için gerekenleri planlamak yalnızca 5 dk’nızı alacak ve zamanı daha iyi planlamanızı sağlayacak. İşe geç kalmamak için de oldukça faydalı olan bu yöntem, hem stresinizi azaltmada en önemli faktör hem de işlerinizi yoluna koymak için biçilmiş kaftan!

 Sporu bir Yaşam Biçimine Dönüştürmek

spor ve motivasyon e1426603865515 Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

Egzersizi yaşamınızın bir parçası haline getirin! Başarılı insanlar bunu günlük işlerinin bir parçası gibi rutin bir şekilde yapıyorlar. Bu hem dinç bir beden hem de zindelik anlamına geliyor. Daha az yorgunluk çekmek ve daha sağlıklı düşünmek için ömür boyu bir yaşam biçimi haline getireceğiniz bir spor dalı seçmelisiniz.

Dengeli Beslenme & Dengeli Yaşam

dengeli yasam e1426604115156 Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

 

Dengeli beslenme de en az egzersiz kadar yaşamınızın bir parçası haline gelmelidir. Başarıya giden yol yalnızca çalışmaktan değil dengeli bir yaşamdan geçer. Çok çalışmak değil, dengeli ve düzenli çalışmak, dengeli beslenme ve hayatınızdaki her şeyin dengeli olması sizi başarıya ulaştıran bir anahtardır. Unutmayın, başarılı insanların sosyal ilişkileri de oldukça güçlü Yalnızca çalışmıyor, sevdiklerine de vakit ayırıyorlar. Ve elbette kendilerine de…

İleriye Bak!

gecmisi geride birak e1426604710347 Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

Geçimşe takılıp kalmanın faydası yok. İlerlemek için o konuyu kapatmanız gerekir. Elbette geçmişe dair kafanıza takılan her şeyden bahsediyoruz. Onlarla yüzleşmelisiniz ve içiniz rahat bir şekilde arkanızda bırakmalısınız. Geçmişten ders almalı ve bunları bir tecrübe hanesine yazarak ileri ki deneyimlerinizde daha başarılı olmak konusunda bu tecrübelerden yarar çıkarabilmeyi başarmalısınız.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Tabletinize Göre Şık Aksesuarlar

Tuba Ogat tarafından 16 Mart 2015 tarihinde gönderildi

İpad’inizin başına bir şey gelmeden şimdi onu hemen korumaya alın! Üstelik, bu tablet kılıfları ilginizi fazlasıyla çekecek.

Kullanışlı ve şık tablet kılıflarının renkleri de oldukça keyif verici. Logitech ürünleri kullanıyorsanız tablet kılıfı modelleri de hoşunuza gidecek.

Logitech’in ürettiği yeni koruma kılıfı, AnyAngle ile kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlıyor. Su geçirmez klavyesi sayesinde konforlu bir yazma deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik, kılıfın açısı siz tabletinizi kullanırken tamamen sizin rahatlığınıza göre tasarlanmış.

Logitech AnyAngle, hafif ve taşıması kolay bir ürün. İpad Air 2 için tasarlanan özel klavyesi ile dayanıklı, kullanışlı ve tamamen kullanıcı dostu ürün özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Klavyenin kırmızı, mavi ve siyah olmak üzere üç renk seçeneği bulunuyor. Fiyatı 69 USD olan klavyeler tam şarj edildiğinde 3 aya kadar pil ömrüne sahip ve düşmelere karşı da oldukça dayanıklı.

Genel kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

İneed A Resume ile Cv’niz Birkaç Dakikada Hazır !

Tuba Ogat tarafından 13 Mart 2015 tarihinde gönderildi

İş dünyasına yeni adım atacak olanlar veya iş değiştirecekler için kesinlikle en iyi şekilde düzenlenmesi gereken cv ve niyet mektubu için yardıma ihtiyacı olanlara ihtiyacını en kısa sürede karşılayacakları bir fırsatla tanıştırıyoruz!

Acilen bir cv’ye ihtiyacınız varsa İneedAResume sayesinde çok kısa bir süre içerisinde online olarak cv’nizi hazırlama imkanına sahip oluyorsunuz.

İneedAResume, pratik bir şekilde sonuca ulaşmanızı sağlıyor. Online olarak düzenleyeceğiniz cv, kişisel bilgilerinizi, iş deneyimlerinizi kolaylıkla belirtilen alanlarda oluşturmanızı sağlayarak böylelikle nasıl bir cv hazırlamak istediğiniz konusunda sizi kararızlıktan kurtaracaktır.

Tasarımsal konuda beklentiniz yüksekse İneedAResume, bu ihtiyacınızı tam karşılamayabilir. Ancak; pratik ve hızlı sonuç almak istiyorsanız, hemen her yerde internet erişiminiz sayesinde size kolaylık yaratacak bir fırsattan bahsediyoruz.

İneedAResume’da bir de cv’nize ekleyeceğiniz niyet mektubu var. Tüm aşamaları tamamladıktan sonra cv’niz için bir tasarıma karar vererek bilgisayarınıza pdf formatında kaydedebiliyorsunuz.

Genel, Teknoloji, Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Apple Watch Hakkında Merak Ettikleriniz

Tuba Ogat tarafından 11 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Satışı merakla beklenen Apple Watch ile ilgili düzenlenen özel bir etkinlikte Apple Watch hakkındaki sorular da yanıt buldu.

Akıllara takılan ilk soru Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağıydı. Apple Watch 9 ülkede satışa sunulacak. Ancak; bunların içerisinde henüz Türkiye yok. Dolayısıyla Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında bir açıklama yok.

Apple Watch’un ekran genişliği ve modeli değiştikçe fiyatı da bununla doğru orantılı olarak artış gösteriyor. 349 $ ile 1070$ arasında fiyatlarla değişkenlik gösteriyor.

İphone Watch’u destekleyen model ise; İphone 5 ve üstü model telefonlar olacak. 18 saate kadar kullanılabilen Apple Watch’lar ile ilgili daha detaylı bilgiyi Apple Resmi sitesinden alabilirsiniz.

Apple’ın diğer ürünlerine göz atmak için bizde.com’da Bilgisayar & Tablet bölümüne göz atabilirsiniz.

Alışveriş, Genel, Teknoloji kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi
%d blogcu bunu beğendi: