10 Kasım’a Özel Atamızdan Türk Milletine Hatırlatma

Sevgi Özdil tarafından 10 Kasım 2012 tarihinde gönderildi

atatürkün daha önce görülmemiş en güzel fotğrafları 150x150 10 Kasıma Özel Atamızdan Türk Milletine HatırlatmaBiz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

Mustafa Kemal ATATÜRK…

——————————————————————————————————————

atatürkün daha önce görülmemiş nadir fotoğrafı 150x150 10 Kasıma Özel Atamızdan Türk Milletine HatırlatmaBursa Nutku :

Türk genci rejimin ve inkılapların sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimini ve inkılaplarını benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, “Bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır.” demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz inkılap ve cumhuriyetin polisi değildir.” diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: “Demek, adliyeyi de ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım!” Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana; İsmet Paşa’ya; Meclis’e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki; “Ben inanç ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!” İşte benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk
Bursa, 5 Şubat 1933

——————————————————————————————————————

atatürkün çocuk sevgisi ile daha önce görülmemiş fotoğrafları 150x150 10 Kasıma Özel Atamızdan Türk Milletine HatırlatmaSizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. 

Mustafa Kemal Atatürk

——————————————————————————————————————

Bizden Atamıza;

Vahşi Avrupa’ya asil bir Asya’nın cevabıdır, Mustafa Kemal.
Türk’ü devlet yapan adam.
Ebedi uykunu uyurken bil ki; bu millet uğruna uykularını
kaçıracak kadar bu ülkeyi ve mirasını seven çılgın gençlerin var…

Rahat uyu…

Bir önceki yazımız olan Ruhunuzu ve Bedeninizi Dinlendirin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genel kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: