Ağız içi Yaralarına Etkin Çözümler

Tuba Ogat tarafından 18 Eylül 2014 tarihinde gönderildi

Ağız içi Yaralarının Nedenleri

Ağız içi yaraları bir çok sebeplerle oluşur ve geçmesi zaman alır. Bir şey yer veya içerken özellikle sıcak tüketim gerçekleştirdiğinizde acı verici olabilir. Bayanlarda görülme yüzdesi erkeklere oranla çok daha fazla olan ağız içi yaraları genellikle bayanların adet dönemlerinde vücudunda fizyolojik değişimlere bağlı gerginlik, stres, vitamin eksikliği -özellikle B12 vitamin eksikliği-, demir eksikliği gibi sebepler ile meydana gelebilir. Bu sebepler ile birlikte daha bir çok sebep ağız içi yaraları için sebep teşkil edebilir. Ağız içi yaraları özellikle bağışıklığımızın düşük ve vücudumuzun dirençsiz kaldığı dönemlerde görülmesi olddukça olasıdır.

agiz ici yaralarina cozumler Ağız içi Yaralarına Etkin Çözümler

Ağız içi Yaralarına Çözümler

Herhangi bir müdahalede bulunmadığınız taktirde zamanla iyileşirler. Ancak; eğer sık sık bu problem ile karşılaşıyorsanız ve bu durum sizi oldukça rahatsız ediyorsa beslenme şeklinize ve hayat tarzınıza dikkat edin. Sıcak ve tahriş yaratacak gıdalardan uzak durun. Ağız içi için özellikle geliştirilen yara merhemlerini uygulayabilirsiniz. Fakat; ciddi bir problemle karşı karşıya kaldığınızı hissediyorsanız bir doktora görünmenizde ve doktorunuzun önerdiği ilaçları kullanmanızda fayda var. Ağız içi bakımınızı ihmal etmiş olabilir misiniz… Dişlerinizi düzenli fırçalamıyor veya ağız bakım gargarası uygulamıyorsanız bakteriler sebebi ile bir takım ağız içi yaralarınız oluşmuş olabilir. Hem bu sebeple hem de sebep ne olursa olsun kısa bir süre içerisinde bu problemden kurtulmak için dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı ve ağız bakım gargaranızı diş fırçalamadan hemen sonra kullanmaya özen göstermelisiniz. En etkili yöntem için ağız içi yaralarınızın oluşum sebebini belirlemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde bakım, cilt bakımı ve güzellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: