Aldatıldığınızı Nasıl Anlayabilirsiniz?

Tuba Ogat tarafından 06 Kasım 2014 tarihinde gönderildi

Bütün erkekler aldatır diyerek herkese aynı yaftayı yapıştırmak hiç doğru bir kanı olmayacaktır. Evet, belki erkeklerin aldatma eğilimi olabilir diyebiliriz ancak; bu herkesten şüphe duymak ve karşımızdakine güvenmemek anlamına gelmemelidir. Bu şekilde en başta ilişkinin temelini sarsarsınız ve ilişki ya bitime sürüklenir ya da karşı tarafın sizi aldatmasına imkan sağlamış olursunuz.

Eğer şüpheleriniz varsa bir kaç küçük ipucu ile bunu anlamaya çalışabilirsiniz. Elbetteki en iyi yol karşısınızdaki insanla açıkça konuşmak olacaktır. Elbetteki suçlarcasına değil kendinizi ifade edebilir bir şekilde…

Aradığınız kişiye ulaşılamıyor” sesini artık daha sık ve daha uzun sürelerde duymaya başladıysanız…

Eşinizi düşünün. Gerçekten telefon ile çok fazla ilgilenir miydi? Belki de telefon kullanmayı sevmiyor veya iş telefonları almaktan artık sıkılıyor olabilir. Biraz kafa dinlemeye ihtiyacı olan herkesin yapabileceği bir durum telefonu kapatmak. Bu sebeple hemen bu durumu aldatmaya bağlamak çok doğru olmayacaktır. Bunun sebebi çok farklı, çok masum sebepler de olabilir. Daha abartılı hale geldiği sürece ve eskisine oranla bu durumun değiştiği ve dikkatinizi çektiği duruma geldiğinde kuşkulanmaya başlamanız daha normal olacaktır. Yine de aldatılmakdan önce ilişkinizi gözden geçirmeniz ve belki de sizden soğumuş olup olmadığını düşünmek daha iyi bir başlangıç olacaktır. Telefonu ile ilişkisindeki değişikliği gözlemleyin.

Giyime ekstra özen” göstermesi dikkatinizi çekmiş olabilir…

Eskiden olsa takımlarını siz hazırlardınız ancak o burun kıvırırdı, şimdi ise; ayrı bir özen gösteriyor ve kendisi için alışveriş yapmayı sevmeye başladı. Bu durum dikkatinizi çeker bir hal aldıysa şüphelenmeniz gayet normal. Eğer hayatınızda bir değişiklik yapmadıysanız… Rutin giden bir yaşam koşullarınızda eşiniz birden değişti ise; olabilecek sebepleri sıralayın. En masum olanlardan başlamak kaydı ile. Çünkü eğer sizi aldatmıyorsa aranızda ciddi bir güven problemi oluşabilir.

Uzun süren mesailer” sebebiyle eşiniz eve geç geliyor veya hiç gelmiyor olabilir…

Bir anda iş yoğunluğunun artması olası elbette ki. Ancak; sürekli seyahatler, uzun süren mesailer ve eşinizdeki değişim sizi aldatmasından şüphelenmenizi doğal kılabilir. Eşinizini yaptığı işi biraz anlamaya çalışın belki gerçekten de size gayet dürüstçe bundan bahsediyordur. İş yoğunluğu temposunun artması işinin bir gereği olabilir.

Her şüphe gerçeklik taşıyacak diye bir şey yoktur. Aklınızdan geçen her cümle, her olumsuz düşünceye inanmak zorunda değilsiniz. Bu sizi zamanla daha kuşkucu bir hale getirebilir. Olaylara bakış açınızı daha esnek ve daha geniş tutmaya çalışın. Bu sizin sinirlerinizin yıpranmasına da engel olur daha sağlıklı düşünebilirsiniz. Karşınızdaki kişi ile yaşadığınız her problemi kavgaya dönüştürmemek sizin elinizde. Ancak; kuşkularınızı temellendirebiliyorsanız bunu içinize atmanız size zarar verecektir. Normal bir dil ile hiç tartışmaya girmeden karşınızdaki kişi ile konuşmayı en doğru anda doğru cümleler ile konuşmayı denediğinizde kendinizi daha iyi hissedebileceksiniz. Belki de gerçekten karşınızdaki kişi sizi aldatmıyorsa aranıza girebilecek gücen problemini de göz ardı etmemek önemli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sürekli Yapılan Girişimcilik Hataları başlıklı makalemizde girişimcilik, iş hayatı ve kariyer hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: