Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

Tuba Ogat tarafından 17 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Başarılı olmanın anahtarı yalnızca çok çalışmaktan geçmiyor. Bilinçli, sistemli ve aynı zamanda sağlıklı bir sistemden geçiyor. Yani kısacası, başarılı olmak için birkaç püf noktaya dikkat etmeniz yeterli oluyor. Eğer kendinizi başarısız hissediyorsanız, bunun sebebi istikrarsız ve düzensiz olmaktan kaynaklanıyor olabilir. Hem sağlıklı bir beden hem de başarılı bir hayat için düzen şart! Şimdi gelin, böyle bir hayata sahip olmak için yapabileceklerinize bir göz atın.

Güne Erken Başlayın!

erken uyanmak 300x200 Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

Zaman en büyük problemimiz. Öyleyse onu avantaja dönüşürmenin zamanı geldi demektir! Başarılı insanlar, güne oldukça erken başlıyor. Üstelik, bir gece öncesinden ertesi gün yapmaları gerektiğini düşündükleri her şeyi planlıyorlar. Bu sıkı bir plan olmak zorunda değil. Bir gece önceden işleri yoluna koymak için gerekenleri planlamak yalnızca 5 dk’nızı alacak ve zamanı daha iyi planlamanızı sağlayacak. İşe geç kalmamak için de oldukça faydalı olan bu yöntem, hem stresinizi azaltmada en önemli faktör hem de işlerinizi yoluna koymak için biçilmiş kaftan!

 Sporu bir Yaşam Biçimine Dönüştürmek

spor ve motivasyon e1426603865515 Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

Egzersizi yaşamınızın bir parçası haline getirin! Başarılı insanlar bunu günlük işlerinin bir parçası gibi rutin bir şekilde yapıyorlar. Bu hem dinç bir beden hem de zindelik anlamına geliyor. Daha az yorgunluk çekmek ve daha sağlıklı düşünmek için ömür boyu bir yaşam biçimi haline getireceğiniz bir spor dalı seçmelisiniz.

Dengeli Beslenme & Dengeli Yaşam

dengeli yasam e1426604115156 Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

 

Dengeli beslenme de en az egzersiz kadar yaşamınızın bir parçası haline gelmelidir. Başarıya giden yol yalnızca çalışmaktan değil dengeli bir yaşamdan geçer. Çok çalışmak değil, dengeli ve düzenli çalışmak, dengeli beslenme ve hayatınızdaki her şeyin dengeli olması sizi başarıya ulaştıran bir anahtardır. Unutmayın, başarılı insanların sosyal ilişkileri de oldukça güçlü Yalnızca çalışmıyor, sevdiklerine de vakit ayırıyorlar. Ve elbette kendilerine de…

İleriye Bak!

gecmisi geride birak e1426604710347 Başarılı İnsanların Hayatlarındaki Seçimler

Geçimşe takılıp kalmanın faydası yok. İlerlemek için o konuyu kapatmanız gerekir. Elbette geçmişe dair kafanıza takılan her şeyden bahsediyoruz. Onlarla yüzleşmelisiniz ve içiniz rahat bir şekilde arkanızda bırakmalısınız. Geçmişten ders almalı ve bunları bir tecrübe hanesine yazarak ileri ki deneyimlerinizde daha başarılı olmak konusunda bu tecrübelerden yarar çıkarabilmeyi başarmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Tabletinize Göre Şık Aksesuarlar başlıklı makalemizde tablet ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: