Bebeğiyle Tatile Gidenlere Tüyolar

Tuba Ogat tarafından 08 Aralık 2014 tarihinde gönderildi

Bebekle seyahat etmek çiftleri çoğunlukla düşündüren bir konu olmuştur. Gidilecek yerin eziyet olma ihtimali her zaman göz önünde bulundurulur. Ancak; her ne kadar tatilin küçük çocuğunuzla sıkıntılı geçeceğini düşünüyor olsanız da size vereceğimiz birkaç tüyo ile tatiliniz hiç de sandığınız kadar meşakatli geçmeyecek.

Bebeğinizle hayatın içine katılmalısınız. Yalnızca bebeğiniz var diye dışarı çıkmamak veya tatile gitmemek doğru bir yöntem değil. Onu küçüklükten itibaren dışarıda olmaya, tatile alıştırır ve doğru bir bakım gerçekleştirirseniz sizin için hiç bir şey sanıldığı kadar zor olmayacak. Bebeğinizi hala emzirmeye devam  ediyorsanız bu çok iyi! Mamaların anne sütü kadar sağlıklı olmadığını göz önüne alırsak hem bu açıdan sakin ve huzurlu bir ortam size ve bebeğinize iyi gelecek stresten uzak olmanız sütünüzde bir aksaklığa yol açmayacak hem de yanınıza mama gibi şeyler almak yerine ona bol bol t-shirt, güneş kremi ve gittiğiniz yere uygun kıyafetler almanız yeterli olacak. Ona ayıracağınız zaman ve eğer biraz da artık büyüdüyse kendiyle geçireceği zamanı iyi planladığınızda her şey çok kolay olacak. Üstelik, müthiş anılara sahip olacaksınız, bir düşünün!

8119 Bebeğiyle Tatile Gidenlere Tüyolar

Ulaşımı, seyahat imkanı kolay yerlere gitmeyi tercih etmeniz, doğru iklim ve doğru konaklama yerinizi seçmeniz de oldukça önem taşıyor. Unutmayın, bu bir tatil, yorulmak için değil dinlenmek ve keyif almak için tercih ediyorsunuz. Yolculuğunuzu bebeğinizin uyku saatlerine denk getirmeniz de sizin bir avantajınız olacaktır. Tatilinizi planlarken bebeğinizin ya da küçük çocuğunuzun günlük rutinini baştan belirlemeli ve ona göre yaptığınız program ile daha etkin bir tatil programı hazırlamalısınız.

İşin püf noktası sizsiniz. Bir anne ne kadar rahat, endişesiz ve planlı olursa her şey o kadar rahat ve kolay olabiliyor. Paniğe kapılmamalı, olumsuz düşünceler barındırmamalı ve tatil keyfinizden vazgeçmemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan İstediğinizi Elde Etmek için Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde kariyer hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: