Bebek Banyosu Setleri ve Bebek Küveti

Sevgi Özdil tarafından 13 Aralık 2012 tarihinde gönderildi

bebek banyo küveti 150x150 Bebek Banyosu Setleri ve Bebek KüvetiBebeğinizi yıkamadan önce, yıkanacak ortamın ve bebek yıkama banyo küvetinin ayarlanması gerekmektedir. Öncelikle bebeği yıkamayı düşündüğünüz odanın sıcaklığını ayarlamalısınız. Bebeğin yıkanırken üşümemesi için gereken ideal sıcaklık 26 ile 30 derece arasıdır. Bebeği banyo yaptırmak için kullandığınız küveti yüksek bir yere koymayın. Küvetin içine koyduğunuz yıkama suyunun derecesini 36 derece civarında olmasına ve derinliğinin 10cm. geçmemesine dikkat edin. Bebeği aç karna ya da karnını doyurduktan bir saat sonra yıkamak için hazırlayın. Tok karna hemen yıkanması oluşacak olan basınçtan dolayı kusmasına neden olabilir.

bebek banyosu nasıl yaptırılır 150x150 Bebek Banyosu Setleri ve Bebek KüvetiYıkarken kullanacağınız ürünlerin bebeğin tenine uygun ph. seviyesinde olması önemlidir. Bunun için bebeklere özel şampuan, bebek vücut jeli ve bebek sabunundan oluşan bebek banyo setleri satın alabilirsiniz. Bebeği yıkarken kullanacağınız küvetin zeminine havlu, file vb. yumuşaklık sağlayacak bir şey koyun, bebeğin sert zemine temasını engelleyin. Bebeği yıkamaya vücudundan başlayın ve kafasını en sona bırakın. Bebeği yıkarken sıkı tutun ve yavaşça suya sokun, onu kesinlikle bırakmayın. Banyonun 10 dakikadan fazla sürmemesine dikkat edin. Yoksa bebek üşüyebilir ve hasta olabilir. Bu sebeple zaten bir bebek için 10 dakikalık banyo yeterli olacaktır.

bebek yıkama küveti 150x150 Bebek Banyosu Setleri ve Bebek KüvetiBebeği yıkadıktan sonra havlusu ile hemen kurulayın. Kuruladığınız havlu nemlendiği için bebeği giydirinceye kadar ısıtmış olduğunuz başka bir havluya sarın. Banyo sonrası bebeğinizin cildinin nemini kaybetmemesi ve rahatlaması için bütün vücuduna bebe yağı sürün. Bebe yağını sürerken hafif hafif masaj yapın. Bebek bezini kullanmadan önce poposuna bebe pudrası ve pişik kremi sürmeyi unutmayın.

bebek yıkamak için küvet 150x150 Bebek Banyosu Setleri ve Bebek KüvetiEğer mümkünse bebeğinizi banyo yaptırırken yalnız olmamaya çalışın, size yardımcı ve destek olacak birinin olması iyi olur. Ayrıca bebek için hazırlanan küvetin içindeki suya damlatabileceğiniz birkaç damla banyo yağı, (ph. seviyesi 5.5 olan) suyun bebeğinizin cildini tahriş etmesini önleyecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Hava Nemlendiricisi Kullanmanın Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alışveriş, Genel kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bebek Banyosu Setleri ve Bebek Küveti için 1 cevap

  1. Geri izleme: Bebek Bakım Kremleri | Bizde.com Blog

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: