Bebekler ve Çocuklar İçin Doğru Yatak Seçimi

Sevgi Özdil tarafından 03 Aralık 2012 tarihinde gönderildi

degisik cocuk odasi modeli kız erkek 150x150 Bebekler ve Çocuklar İçin Doğru Yatak SeçimiYatak seçimi yetişkinlerde olduğu kadar çocuklarda da önemlidir. Çünkü, sağlıklı bir vücuda sahip olmak doğru yatak seçiminden geçer. Çocukların yaşlarıyla orantılı olarak gelişen kemik yapısı doğru yatakla desteklenmelidir. Bu sebeple çocuklar ve bebekler için uygun yatak seçimi yaparken dikkatli olmakta fayda vardır. Bebekler için beşik yatağı seçerken pamuklu ve yünlü olmamasına dikkat edin. Ayrıca yeni doğan için yatacağı yatak daha önce kardeşi ya da bir başkası tarafından kullanılmamış olması da önemli bir noktadır. Çünkü kaliteli bir çocuk yatağı beden gelişimi için gözardı edilemez. Bebeklerde yatak için en uygun seçim; doğal kauçuk ağacı özünden yapılan lateks süngerden üretilen yataktır. Sünger yatak kullanmak istemezseniz de visco love baby yataklardan satın alabilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

bebek beşik yatağı 150x150 Bebekler ve Çocuklar İçin Doğru Yatak SeçimiÇocuklar için yatak seçimi yaparken öncelikle CE belgesi olduğundan, içinde bakteri ve mikrop barındırmayan anti-bakteriyel, anti-alerjik ve ortopedik özelliklere sahip olmasına dikkat edin. Seçtiğiniz yatak ne çok yumuşak ne de çok sert olmalıdır. Orta sertlikte ortopedik çocuk yatağı vücudunun şeklini bozmadan kolayca uyuyabilmesini sağlar. Ayrıca günümüzde üretilen yatakların bir tarafı kışlık diğer tarafı yazlıktır. Böylece yılda bir kez ters düz yapılması gereken yataklar mevsimlere göre kolayca değiştirilebilir. Çocuklar içinde satın alabileceğiniz viscoflex yatak; ısıya ve ağırlığa göre vücudun şeklini aldığı için bel ve omurga sorunlarını daha oluşmadan engellemeye yardımcı olur. Visco yatak tercih etmeyenlerdenseniz de günümüz teknolojileriyle üretilen yaylı yataklar, yayların yoğun olması ile vücut ağırlığını yatağa daha eşit yayar ve rahatlığı arttırır. Yaylanma ve esneme özelliği ile yatak vücudun kıvrımlarına daha iyi uyum sağlar.

Unutmayın ki hangi marka ve model alırsanız alın bir yatak en fazla on yıl kullanılmalıdır. Daha uzun süre kullanılan yataklar sağlığa zararlıdır. Ayrıca yataklar için satın alacağınız yatak koruyucu kılıflar (alez) yatak ömrünü uzatırken hijyen sağlamada da yardımcı ürünlerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı Süslemesinde Değişik Fikirler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: