Bebeklerinizi Güvenli Ortamlarda Büyütün

Tuba Ogat tarafından 24 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Bir bebek yetiştirirken en önemli sorumluluklardan biri de bebeğinizin güvenliğini sağlamaktır. Siz gereken önlemi alın, içiniz rahat çocuklarınız güvende olsun.

Bebeğiniz içeride uyuyorken ondan her an haberdar olabilmek için bebek telsizleri kullanabilirsiniz. Böylece, bebeğiniz bulunduğu ortamda sürekli bulunmak durumunda kalmayacaksınız. Ağlamaya başladığında yanınızdaymış gibi anında müdehale etmeniz mümkün olacak.

Çevresini keşfetmeye başladığı o dönemlerinde etrafındakileri algılama konusunda müthiş bir güdüye sahip olacaklar. Hareketliliklerinin yoğun olduğu bu dönemde evin içerisinde onları korumanız gereken birtakım şeyler olacak. Prizlerden uzak durmasını istediğiniz bebeğinizin bunu algılaması güç olacaktır. Dolayısıyla önleminizi baştan alarak onları bu tehlikeden koruyabilirsiniz. Priz kapatıcılar için güvenlik kitleri bu konuda size son derece yardımcı olacak unsurların başında geliyor.

Bebeğiniz büyüyüp bir şeyleri anlamaya başlayana kadar onu koruma görevi siz ebeveynlere düşüyor. Evinizde birtakım ufak önlemler alarak onları daha korunaklı büyütebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ceviz Tüketmek için Çok Sebebiniz Var başlıklı makalemizde beslenme ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: