Cam Kesme Doğrama Tahtası

Sevgi Özdil tarafından 07 Temmuz 2014 tarihinde gönderildi

doğrama tahtası 150x150 Cam Kesme Doğrama TahtasıBayanların mutfakta en çok kullandığı mutfak gereçlerinden biride kesme tahtası ya da doğrama tahtası olarak adlandırdığımız ürünlerdir. Bu ürünlerde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biride hijyendir. Çünkü; yemek yaparken, salata hazırlarken kısaca mutfakta bir şeyler doğramak ve kesmek için ilk olarak bu tahtalara başvururuz. Her şeyi bu tahtalarda doğradığımız düşünürsek yıkama sonrası ne kadar temizlendikleri ve üzerinde bulunan yiyecek artıklarından ne kadar arındırabildiğiniz önemlidir. Kesme tahtalarının aralarında kalan yiyecek artıkları zamanla o bölgelerde bakterilerin ve mikropların üremesine hatta artmasına sebep olur.

cam kesme tahtası tchibo 150x150 Cam Kesme Doğrama TahtasıKesme tahtalarını ne kadar iyi yıkadığınızı düşünürseniz düşünüz aralarda kalan yerlerde mutlaka yiyecek kalıntıları kalmaktadır. Bu da her kullanmada daha fazla artığın birikmesine ve bakterilerin üremesine uygun bir ortam hazırlanmasına sebep olur. Bunun için uzmanlar plastik kesme tahtası, plastik doğrama tahtası ya da ahşap kesme tahtası yerine camın sağlığından faydalanılmasını önermektedir. Bunun için de cam kesme tahtaları en uygun doğrama aracı olarak görülmektedir. Cam her yiyecek kesme ve doğrama işleminde bıçağın darbesinden etkilenmez ve temizleme işleminde maksimum hijyen sağlar. Bu sebeple sizlerde hem kendi sağlığınız için hem de sevdiklerinizin sağlığı için cam doğrama tahtası ya da cam kesme tahtası tercih edin.

paşabahçe cam kesme tahtası 150x150 Cam Kesme Doğrama Tahtasıkesme tahtası modelleri 150x150 Cam Kesme Doğrama Tahtasıkesme tahtası berghoff 150x150 Cam Kesme Doğrama Tahtasıcam doğrama tahtası 150x150 Cam Kesme Doğrama Tahtası

 

 

 

 

doğrama tahtası modelleri 150x150 Cam Kesme Doğrama Tahtası ekmek doğrama tahtası 150x150 Cam Kesme Doğrama Tahtası

Bir önceki yazımız olan Philips Airfryer Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alışveriş, Genel kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: