Ceviz Tüketmek için Çok Sebebiniz Var

Tuba Ogat tarafından 23 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Genel anlamda cevizin beyni güçlendirdiği, çalıştırdığı gibi faydalardan bahsedilir. Fakat; ceviz bu bilindik bir kaç bilgi dışında çok daha mucizevi özellikleri bünyesinde barındırıyor. Kansere ve kalp rahatsızlıklarına olan etkisinden haberdar mısınız? O halde ceviz hakkında çok daha geniş bilgiler almaya hazır olun!

Bu mucizevi besin kaynağı, cilt güzelliğiniz içi önemli bir parçası.  Cevizin gençleştirici etkisi ile tanışmadıysanız aşırıya kaçmamak şartı ile günlük belli miktarlarda ceviz tüketiminin cildinizi gençleştirici etkisi sonuçtan oldukça memnun kalmanızı sağlayacak.

Cevizin kolestrolü düzenlediği ve azalttığı da diğer mucizevi işlelerinden biri. Eğer, yüksek kolestrol problemi yaşıyorsanız doktorunuza ne kadar ceviz tüketmeni gerektiği konusunda danışabilirsiniz.

Antioksidan, bir çok besin içeriğinde yer alıyor. Peki, cevizin antioksidan özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz?  Polifenol barındıran besinlerin çoğunun ortak özelliği antioksidan özelliğinde olmalarıdır. Ceviz de yüksek miktarda polifenol içermektedir.

Alzeimer konusunda da büyük başarı sağlayan ceviz, bilişsel kabiliyeti arttırıyor. Unutkanlığı önleme konusunda büyük bir yol katetmenizi sağlayan zihni canlı tutan ve beyni çalıştırma konusunda mucizevi bir etkiye sahip ceviz muhakkak tüketmeniz gereken besinler arasında yer almaktadır. Omega 3 bakımından zengin olan besini siz de beslenme programınıza dahil etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Google'ı Daha Verimli Kullanmak İster misiniz? başlıklı makalemizde Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: