Chia Tohumu Ne İşe Yarar?

Tuba Ogat tarafından 22 Ekim 2014 tarihinde gönderildi

İşte size sağlıklı yaşam yolunuzda mucizevi bir tavsiye. Chia tohumu Salvia Hispanica olarak adlandırılan nane ailesinden bir bitkinin tohumu. Eskiden Mayaların uzun yolculuklarda enerjilerini toplamak için yanına küçük bir kese ile aldıkları ve yolculukları boyunca onları dinç ve sağlıklı tutan bir besin kaynağıdır. Mayalar buna enerji tohumu adını vermişlerdir. Sağlığımız için Omega-3’ün ne kadar faydalı olduğundan bahsetmiştik. İşte Chia tohumu da en büyük Omega-3 kaynaklarından bir tanesidir. Vücuda sağladığı katkıları gördüğünüzde siz de bu tohumdan biran evvel faydalanmak isteyeceksiniz.

Sağlıkta Yarattığı Mucizeler

Chia tohumunun içerisinde ne ararsanız var. Sağlığınız için iyi gelebilecek ve kesinlikle tüketmelisiniz dediğimiz lif, protein, omega – 3, mineral her şey bu tohumun içinde barınıyor. Almanız gereken bu faydaların tek bir tohumda toplanması mucizevi öyle değil mi!

Chia tohumu, güçlü bir antioksidandır. Üstelik kolesterol ve tansiyonu düşürmede önemli bir payı vardır. Tok tutar ve böylece sürekli yeme alışkanlığına sahip kişiler için rahatlatıcı bir yol olacaktır. Tok tutması ve içeriğinde barındırdıkları sayesinde kilo vermeye de yardımcıdır. Detoks özelliği vardır. Bağırsaklarınızı temizler. Büyük bir lif kaynağıdır ve günlük lif ihtiyacınızı karşılar. Sizi miskinlikten kurtarır. Son derece enerji kaynağıdır. Gün boyu enerjinizin yerinde olması sizi günlük yaşamda motive eder. Size enerji vermesi ile birlikte bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur.

Chia Tohumu Nasıl Tüketilir?

Chia tohumunu herkes tüketebilir. Belirgin bir tadı olmaması sebebiyle ister içeceğinizle isterseniz yediğiniz herhangi bir şeyin içine katarak tüketebilirsiniz. Chia tohumunu düzenli olarak tüketmeniz size fayda sağlayacaktır. Fakat günlük tüketiminde aşırıya kaçmak her şeyde olduğu gibi bunda da tavsiye edilmeyecektir. Aşırıya kaçmaya hiç gerek yok zaten öylesine mucizevi bir besin kaynağı ki tüketmeye başladıktan sonra bedeninizdeki enerjiyi hissedebileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Native Advertising Kullanım Alanı Nedir? başlıklı makalemizde Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: