Cilt için Bitkisel Yağların Faydaları

Tuba Ogat tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde gönderildi

Cilt sağlığı, cilt parlaklığı ve daima genç bir cilt görünümü için birtakım yollar dener dururuz. Denediğimiz bir çok yöntemin ise ana maddesini kimyasallar oluşturur. Dolayısıyla bir yandan yapıcı bir rol üstlenen bakım ürünleri diğer yandan bedenimize gözle göremediğimiz zararlar verebilir. Olabildiğince doğal ürünler kullanmak, almak istediğimiz sonucu daha kısa sürede elde etmemize yararken bir yandan da vücudumuzu bütünen iyileştirmemizi sağlıyor.

Bedenimizi koruyan, güzelleştiren ve etkili bir bakım sağlayan bitkisel yağlar, kullanıldığı ciltte başka hiçbir ürüne ihtiyaç kalmaksızın derinlemesine etki ediyor. Bedensel savunma mekanizmalarını hızlandıran bitkisel yağlar, cildi nemlendiriyor, dengeliyor ve esneklik sağlıyor. Cilt kırışıklıkları, çatlaklar, kuruluk problemi, akne tedavisi ve hassas ciltlerde yaşanan problemlere doğal bir çözüm sunuyor.

Üstelik, kokuları itibariyle de pozitif bir psikolojik etkileri de sözkonusu. Koyu şişelerde muhafaza edilen bitki yağları uygun koşullarda saklanıldığı taktirde uzun sürelerde kullanıma uygundur.

Bir önceki yazımız olan Saç Renginizi Doğal Yollarla Açın başlıklı makalemizde bakım, güzellik ve güzellik bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Güzellik & Bakım, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: