Çocuğunuza Kitap Okumayı Sevdirin

Tuba Ogat tarafından 03 Şubat 2015 tarihinde gönderildi

Kitap okuma alışkanlığı özellikle küçük yaşlarda edinilecek bir alışkanlıktır. Bu sebeple de ailelere büyük iş düşüyor.

Kitap okumanın, hayal gücü, gelişimine katkıları, düzgün diksiyon ve hızlı okuma becerilerini geliştirdiği düşünülürse çocuklarınıza bu alışkanlığı kazandırmak için siz de hevesleniyor olmalısınız. Çocuklar ise; anne babanın bu çabası karşısında çoğunlukla direnmekten yanadır. Pes etmeyin ve sebeplerini araştırmaya çalışın.

Belki de fazlasıyla üstüne gidiyor olabilirsiniz. Onu anlamaya çalışın. Kitap okumaya özendirici davranışlar geliştirin. Onun yanında kitap okuyun. Sesli sesli kitap okumaktan çekinmeyin. Sizi bir süre kitap okurken gördüğünde bunu benimseyecek ve kendisi de yapmak isteyecek. Çocuğunuzun yaşına uygun kitaplar alın. İlgi çekici içeriklere sahip çocuk kitapları tam da onu kitap okumaya alıştırmak için harika bir yol olacaktır. Ona hoş bir hediye paketi ile bir sürprizde bulunabilirsiniz. Böylece daha çok hoşuna gidecektir.

Zamanla alışverişlerinizde kitapçılara birlikte uğrayın. Birlikte kitaplara bakın ve ona kendi yaş grubuna uygun kitap bölümünde gezinmesi için fırsat verin. Bir oyuncağı almaktan vazgeçseniz de bir kitabı almaktan asla vazgeçmeyin. Unutmayın ki, onun gelişimine ve geleceğine fedakarlık yaparken kitaplar en büyük destekçiniz olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Neden İphone yerine Android Seçmelisiniz? başlıklı makalemizde Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: