Detoks Programında İlk Gün Kuralları

Tuba Ogat tarafından 12 Ocak 2015 tarihinde gönderildi

Sağlıklı ve mutlu bir birey olmanın temel koşulu bedeninize ve psikolojinize iyi bakmaktan geçer. Gün içerisinde yaşadığınız bir takım sıkıntılardan arınmak ve hayatınızda yepyeni bir sayfa açmak için hiçbir zaman geç değil. Bugün dünden çok daha güzel olabilir. Bu tam manasıyla sizin elinizde!

Herkesin, belli aralıklarla vücudunu arındırmaya, dinlendirmeye ve ruhsal – bedensel bir temizlik yapmaya ihtiyacı vardır. Vücudumuz, gece ve sabah saatlerinde kendini arındırmaya programlanmıştır. Fakat; bazı zamanlar ve eğer alışkanlık ise; çoğu zaman bu programlamaya destek olmuyor; sağlıklı beslenmiyor, spor yapmıyor ve uyku düzenimizi göz ardı ediyoruz. Bu sebeple vücutta bir yere kadar sizi yenileyebiliyor. Bunun için bedeninize yardımcı olmalı sağlığınız için elinizden gelen her şeyi yapmalısınız.

Detoks yalnızca kilo vermek için uygulanan bir program değildir. Bahsettiğimiz gibi sizi toksinlerden de arındırır ve daha sağlıklı yaşamın kapılarını açar. Ancak; kontrollü bir süreç geçirmeniz gerekiyor. Bu süreci bir devamlılık haline getirmek daima temiz ve arınmış bir bedene sahip olmanızı sağlar. Kilo verme sürecinde detoksun ciddi yoğun programlarına başlamadan önce mutlaka bir doktora danışmalısınız.

Detoks ile karaciğerinizi temizler, hormonlarınızı dengeler ve daha kolay kilo verebilirsiniz. Tabi tüm bunlar için uygulamanız gereken birtakım kurallara bağlı kalmalısınız.

Aksam saat 19.30’a kadar günlük 12 bardak su tüketiminizi tamamlamalısınız. Detoksta başarının ilk adımı günlük su ihtiyacınızı karşılamaktan geçer.

Detoks ile karaciğer temizlemesi sağlanır. Bunun için karaciğeri yoran besin ve içeceklerden de uzak durmanız gerekir. Örneğin, yeşil, siyah çay ve kahve içeriğinde barındırdığı kafein sebebiyle karaciğerinizi yoracaktır. Vücuttaki ödemleri atmak ve karaciğerinizi rahatlatmak için en azından bir süre bu içeceklerden uzak durmalısınız.

Papatya çayı detoks döneminde size iyi gelecek bir bitki çayı olacaktır. Onu günde 2 fincan tüketebilirsiniz.

Uyandığınızda oda sıcaklığındaki bir suyun içine 4 damla limondamlatarak için ve güne başlayın. Ardından kendinize bir fincan karahindiba çayı hazırlamalısınız.

Ardından yapacağınız kahvaltıda keten tohumu granola tüketmeye özen gösterin. İlerleyen vakitlerde zencefilli havuç çorbasını tüketebilirsiniz. Brokoli, roka, maydonozu da beslenmenize dahil edebilirsiniz. Üstelik, kara lahana da detoks programınız için son derece uygun bir besin kaynağı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Titanik Filminin Yıldızından Yeni bir Film : Terzi başlıklı makalemizde sinema ve yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Güzellik & Bakım, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: