Doğal Saç Bakım Ürünleri

Sevgi Özdil tarafından 09 Nisan 2013 tarihinde gönderildi

evde sac bakim maskesi hazırlama 150x150 Doğal Saç Bakım ÜrünleriSaçların güzelliği, parlaklığı ve sağlığı iyi bir bakım ile mümkündür. Özellikle bayanların saçları ile başı derttedir. Saç boyası, boya öncesi açıcılar, fön makinası ile yüksek ısıya maruz kalan saç sağlığını yitirir. Matlaşıp elastikiyetini kaybeder ve kırılır. Kıralan saç sağlıksız saçtır. Saça eski sağlığını tekrar kazandırmak için özel saç bakımı yapılmalı. Bu bakımları yapmak için kuaförlere tonlarca para dökmeye gerek yok.

Evde saç bakımı yaparak da saçlarınızın eski sağlıklı halini geri kazandırabilirsiniz. Evdeki malzemelerle ve yağlar ile kolayca bakım kürü ve bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz doğal saç bakım kürü ve doğal saç bakım maskeleri saçlarınıza diplerinden uçlarına kadar uygulayarak bekletmeniz gerekmektedir. Özellikle de saçlarda en çok yıpranan bölgeler olan saç uçlarına daha yoğun sürerek bakım yapmanız fayda sağlayacaktır.

saç bakım şampuanı satın al 150x150 Doğal Saç Bakım ÜrünleriEvde hazırlanan saç bakım kürü ve maskesi haftada en az 1 kez uygulamakta fayda vardır. Bu uygulamaların arasında da saçlarınıza özellikle de saç diplerinize argan yağı, badem yağı bir cezvede biraz ısıtılmış ılık hakiki zeytin yağından birini seçerek hatta mümkünde içine ezilmiş sarımsak karıştırarak saç köklerinize uygulayın. Böylece saç kökleriniz beslenir ve eğer saç dibi kaşıntılarınız varsa giderebilirsiniz.

Ayrıca saç bakımında kullandığınız saç şampuanı ve saç kremi de önemlidir. Şampuan ve saç kremlerinin ısırgan otu şampuanı, ballı, badem yağlı şampuan gibi içinde bitkisel özel bulunduranları tercih etmelisiniz. Saç bakım şampuanları, saç bakımı kremleri ve doğal saç bakım maskesi satın almalısınız. Bu ürünleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta da saç tipinize uygun ve saç sorununuza karşı ihtiyaç duyduğunuz probleme çözüm olacak içerikte olanları seçmeniz gerektiğidir.

saç dökülmesine karşı doğal saç bakım kürü 150x150 Doğal Saç Bakım ÜrünleriYoğun bir kepek problemi yaşıyorsanız da kepek şampuanı kullanmalısınız. Kepek şampuanı düzenli kullanımlarda sonuç alamıyorsanız kepek ile mücadelede doğal yol baldır.  Bal ile hazırlayacağınız doğal saç bakım kürü kepek sorununuzu kökten çözecektir.

Bir önceki yazımız olan Bel Destek Yastığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alışveriş, Genel, Güzellik & Bakım kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: