Erkek Chino Pantolon Modelleri

Sevgi Özdil tarafından 19 Ağustos 2014 tarihinde gönderildi

Tüm chino erkek pantolon modellerini görüntülemek için linke tıklayın.

2014 yılının bahar ve yaz aylarında sadece erkeklerin değil kadınlarında en çok tercih ettiği pantolon modelleri arasında chino pantolon gösterilebilir. Chino; 1800’lerin ortalarında İngiliz ve Fransız ordusunda askerlerin üniformalarında kullanılan kumaş türüydü.
Ancak popüler olup siviller tarafından kullanılmaya başlaması, ABD ile İspanya’nın 1898-1913 arasında sömürgelere hakim olmak için yaptığı savaşın sonrasındaki döneme denk gelir. Bu savaşa katılan ve savaş sırasında, Çin’de üretilmiş chino pantolonları giyen askerler, sivil hayatlarına geri döndüklerinde pantolonun ve kumaşın adının duyulmasında etkileri vardır.

Genelde %100 pamuk veya %97 pamuktan üretilen kumaşı chino pantolon modellerini cazip hale getirdiği gibi itici hale de getirebiliyor. %100 pamuklu olması cilde dost, alerji ve mantara sebep olmamasını sağlarken yine %100 pamuk içeriği olması pantolon kumaşının çabuk kırışmasına sebep olmaktadır. Ancak birçok kişi, pantolonu ütüsüz ve kırışık halini daha çok sevdiği için bu şekilde kullanmayı tercih etmektedir. Chino pantolon pamuk olması sebebiyle yazın çok terletmez ve tenin hava almasını sağlar. Bu sebeple bahar ve yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Chino pantolon markaları; erkek chino pantolon zara, benetton chino pantolon, chino pantolon fiyatları, defacto chino pantolon, chino pantolon altınyıldız… gibi markaların chino pantolon tasarımları bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Erkek Cüzdanı Modelleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde aksesuar, alışveriş ve erkek aksesuar hakkında bilgiler verilmektedir.

Alışveriş, Genel kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: