Fit bir Vücuda Kavuşmanın Yolları

Tuba Ogat tarafından 14 Ekim 2014 tarihinde gönderildi

Fit bir vücuda kavuşmak biraz sabır ve egzersiz gerektirir. Doğru bir beslenme alışkanlığı ile tamamlandığında ise hayal ettiğiniz o fit görünüme kavuşmak hiç zor değil. Fakat; günlük hayattaki temponuzu arttırmak bu durum için oldukça önem taşıyor.

Eğer spor yapmıyor ve gününüzün çoğunu durağan geçiriyorsanız hayatınıza egzersizi katmanın tam zamanı. Bir spor programına yazılarak ilk adımı atabilirsiniz. Üstelik spor sizi kendinizi iyi hissetmeniz ve daha güçlü bir morale sahip olmanız açısından da güçlendirecektir. Bir düşünün hangi egzersizleri seviyorsunuz? Çünkü sporu bir yaşam tarzı haline getirmek ve sürekli yapabilmek için sevdiğiniz bir spor dalına yönelmeniz önemlidir. Kilo vermek için aktif enerji harcayabileceğiniz ve yoğun ter dökebileceğiniz sportif faaliyetler yaparsanız yalnızca sevdiğiniz bir sporu yapmakla kalmamış aynı zamanda kilo vermek ve fit bir görünüme kavuşmak için de doğru bir adım atmış olacaksınız.

Bir diğer konu ise beslenme alışkanlıklarınızı doğru yerine getirmenizdir. Fast – food tüketiminizi azaltmalı ve yeşil yapraklı sebzelere, lifli besinlere yönelmelisiniz. Aşırı yağlılardan uzak durmalı ve bol su tüktmelisiniz.

Uyku düzeniniz yerinde olmalıdır.Gece onbir ve üç saatleri arasında özellikle uykuda olmaya özen göstermelisiniz. Yalnızca bu saatlerde salgılanan melatonin hormonu vücudunuz için oldukça önemlidir.

Tüm bu pratik bilgiler eşliğinde yola çıktığınızda sağlığınız ve fit görünümünüz için bir başlangıç yapmış olacaksınız. Sonrasında göstereceğiniz istikrar ve sabır sizi mutlu sonuca ulaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Başvurusunu Olumsuz Sonuçlandıran Nedenler başlıklı makalemizde kariyer ve yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, , , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: