Form Tutmanızı Kolaylaştıracak Yöntemler

Tuba Ogat tarafından 16 Ekim 2014 tarihinde gönderildi

Hemen hemen her işin bir zor bir de kolay yolu vardır. İşimizi kolay bir şekilde halletmek yerine neden zor yolu tercih edelim ki! Uygulamanız gereken küçük pratik bilgiler ışığında formda kalmak sizin için hem kolay hem de farklı olacak.

Öncelikle form tutabilmenin ilk yolu gerçekçi hedefler belirlemektir. Yapabileceğinizden çok daha fazlasını istemek ilk etapta sizi yorar ve pes etmenize sebep olur.

Hareket kabiliyetinizi arttırmalısınız. Pasif zamanlarınızı gözden geçirin ve hayatınızda daha aktif ve daha enerjik olmaya özen gösterin.

İştahınızı frenleyecek besinler tüketin. Posalı besinler ve sizi tok tutan yiyecekler ile daha az porsiyonlar tüketerek daha fazla enerji sahibi olabilirsiniz.

Siyah çay yerine yeşil çay tüketmeniz form tutmanızda etkin bir rol oynayacaktır.

Yürüdüğünüz mesafeleri ritminizi arttırarak yürüyün.

Asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih edin.

Yemekleri uzun süre çiğnemekten kendinizi alıkoymayın.

Yemek yiyerek stresi yok edemezsiniz bu sebeple strese girdiğinizde çareyi yemekte aramaktan vazgeçin ve en önemlisi stresle başa çıkabilecek yöntemler geliştirin.

Yeme ihtiyacı hissettiğinizde bir an için durup düşünün gerçekten buna fiziksel olarak ihtiyacınız var mı? Yoksa tamamen can sıkıntısından mı? beliriyor bu yeme isteğiniz.

Hayatınızı bir teraziye koyun ve terazinin bir tarafına hayatınızda yolunda gitmeyen veya doğru yapmadıklarınızı belirleyin. Diğer taraf için sizin hayatınızdaki tüm güzellikler yer almalıdır. Şimdi birer birer olumsuz tarafları olumlu tarafa aktarma vakti. Evet denge bozulacak çünkü bu güne kadar uyguladığınız tüm olumsuz davranış ve durumlar sizin kazandığınız birer alışkanlıktı. Şimdi bu alışkanlıkları bozarak dengeleri değiştirme vakti geldi. Yalnızca ne yapmanız gerektiğini bilerek ve hayatınızdaki tüm olumsuzlukların farkındalığından yararlanarak bedeniniz için ne yapmanız gerektiğine sağlıklı bir karar verebilirsiniz. Hadi, şimdi harekete geçme zamanı!

Bir önceki yazımız olan Girişimcilikte Stres ile Gelen Başarısızlık başlıklı makalemizde girişimcilik, iş hayatı ve kariyer hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: