Geçmişten Günümüze İphone Özellikleri

Tuba Ogat tarafından 09 Şubat 2015 tarihinde gönderildi

İlk İPhone, hayatımıza tam 8 yıl önce girdi. Günümüzde hala sevilerek ve beğenilerek kullanılan İPhone, bir çok özelliği ile o dönemin telefonlarından daha farklıydı. Başladığı ilk günden beri İphone akıllı telefonlar, yenilikleriyle ve sürekli farklı özellikleri ile karşımıza çıktı.

Şimdi geriye dönüp baktığımızda İPhone akıllı telefonların özelliklerine çok şaşıracaksınız. İphone ilk çıktığında henüz App Store yoktu. Şuan kolaylıkla telefonlarımıza indirmiş olduğumuz oyunlar ve eğlenceye dair hiçbir şey ilk İPhone’da yoktu.

İPhone cihazlara kes, kopyala, yapıştır özelliği gelmesi tam 3 yıl sürdü. Şimdi, çok kaliteli bir görüntü kalitesi sağlayabilen İPhone’ların o dönemde kamerası yalnızca 2 mega pixeldi. Ayrıca, video çekebilme özelliği de yoktu.

Şuan, telefonlarımızı çok çeşitli ekran koruyucular ile kullanabiliyorken, İPhone’nun çıktığı ilk dönemlerde ekran özelliği seçeneği mevcut değildi. Yalnızca siyah bir ekran koruyucu söz konusuydu.

İPhone, şuan tüm akıllı telefonlar için bir rakip durumunda ve sürekli gelişmeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Selfie Çubuğu ile Şahane Fotoğraflar başlıklı makalemizde Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Teknoloji kategorisine gönderildi
, , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: