GİYİM EŞYALARININ SATIN ALINMASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

aykut tarafından 20 Ekim 2011 tarihinde gönderildi

giyimalisveris 150x150 GİYİM EŞYALARININ SATIN ALINMASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Giyim Mağazalarımız İçin;
http://www.bizde.com/magazalar/giyim-aksesuar/5/

1.Giyim Eşyası Satın Alma Kararı Vermeden Önce Şu Hususlara Dikkat Ediniz:

-İlk adımda “Neye” ihtiyacınız olduğunu doğru olarak saptayabilmek için hali hazırda sahip olduğunuz giyim eşyalarının bir listesini çıkarınız.

-Daha sonra bu listedeki giyim eşyalarını; günün şartlarına uygunluk ve giyebilme açısından gözden geçirerek, küçük düzeltmelerle günün şartlarına uydurabileceklerinizi ayırınız.

-Bütün bunlardan sonra ne tip giyim eşyalarınızın eksik olduğunu düşünüp gerçek ihtiyaçlarınızı saptayınız.

– Saptadığınız ihtiyaçlarınızı önem ve öncelik sırasına koyarak listeleyiniz.

– Daha sonra ihtiyaç olarak saptadığınız giyim eşyalarının renk,model,kumaş cinsi vb. özelliklerini belirleyiniz.

– Satın alacağınız giyim eşyasının sitilini ve modelini saptamada yaşantı biçiminizi ve en sık giydiğiniz giyecekleri düşünmek size yardımcı olabilir.

– Daima sade ve çeşitli faaliyetler için kolayca kullanabileceğiniz giyim eşyalarının seçilmesi,aşırı derecede modaya bağlı giyim eşyalarının tercih edilmemesi doğru bir davranıştır.

– Satın alınacak giyim eşyalarının renk kombinasyonlarına dikkat edilerek her türlü renkle kolayca uyum sağlayabilecek renkleri tercih ediniz.

– Satın almayı düşündüğünüz giyim eşyalarının kumaşlarının farklı mevsimlerde ve uzun süre giyilebilen,kolayca yıkanabilen,dayanıklı ve buruşmayan bir kumaş olmasına özellikle dikkat ediniz.Giyim eşyalarının maliyetinin olanların bakımı ve temizlenmeleri için harcanacak para ile giderek artacağını unutmayınız.

– Alışverişe çıkmadan önce bir harcama planı yaparak kaç liralık bir giyim eşyası satın alabileceğinize karar veriniz.

– Planlamayı gerçekçi yapabilmek için piyasada bulunan giyim eşyalarının fiyat ve kalitesini değişik yerlerden kontrol ediniz.

Tüm bu planlamaların ailedeki her fert için ayrı ayrı yapılması,bir yıllık veya son bir kaç aylık giyim ihtiyacının belirlenmesi ihtiyacınız olmayan ya da çok seyrek giyilebilecek bir giyim eşyasını satın almanızı önleyerek alışverişe bilinçli bir yön verir.Ayrıca mevsim sonu ucuz satışlardan yararlanmayı kolaylaştırarak harcamalarınızı kontrol altına almanızı sağlar

Bir önceki yazımız olan Hediye Çeki Kazanan bizde.com Talihlileri ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: