Göz Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Tuba Ogat tarafından 29 Eylül 2014 tarihinde gönderildi

Göz makyajı, çarpıcı bakışlar yaratmak ve bakışlara daha fazla anlam kazandırmak isteyenlerin vazgeçilmezidir. Hatta bazen yalnızca bir göz makyajı sizi, yüzünüze daha fazla bir şey uygulamanıza gerek bırakmayacak kadar cezbedici kılabilir. Sadece bir kaç püf noktaya dikkat ederek kolaylıkla makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

ADIM 1

Keskin çizgiler yerine yumuşak dokunuşlar gerçekleştirin. Fırça darbelerini yumuşak dokunuşlar ile gerçekleştirirken aynı zamanda renk paletinizdeki renkleri kullanırken de aynı özeni gösterin. Yumuşak tonlardan başlayın ve geçiş renklerini kullanın. Sonrasında koyu tonlarla makyajı pekiştirir ve manalı bakışlar elde edebilirsiniz.

ADIM 2

Far seçiminize karar verin. Eğer uzun süre dayanmasını istediğiniz bir far tercih edeceksiniz kreminizin üzerine uygulayabileceğiniz toz farları tercih edin. Böylelikle, daha uzun soluklu bir makyaj elde edersiniz. Uçucu makyajlardan hoşlanmayan kişiler için toz far daha kullanışlı olacaktır.

ADIM 3

Farınızı sürdünüz ve aslında tam da istediğiniz gibi olmadı mı? O halde, teninizin tonunda bir fondöten ile o bölgeyi teninizin rengine çevirebilirsiniz. Makyaj temizleme mendili ile tüm yüzünüzü temizlemye ihtiyacınız yok yapmanız gereken yalnızca o bölgeyi yumuşak dokunuşlar ile temizlemenizdir.

ADIM 4

Gözlerini daha büyük veya daha küçük göstermek isteyenlerin uygulaması gereken yöntem de oldukça basit. Gözlerini büyük göstermek isteyenler göz altlarını beyaz göz kalemi ile çevreleyebilirler. Veya daha küçük gözlere sahip olmak istiyorsanız bakışlarınızda, o halde yapmanız gereken koyu renk göz kalemleri tercih ederek göz etrafınızı çevrelemek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Menisküs Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? başlıklı makalemizde sağlık ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Güzellik & Bakım kategorisine gönderildi
, , , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: