Gün İçinde Atıştırmalık Öneriler

Tuba Ogat tarafından 18 Şubat 2015 tarihinde gönderildi

Düzenli bir beslenme alışkanlığı 6 öğün beslenme şekli ile elde edilir. Karnınızı asla aç bırakmamaya özen göstermelisiniz! Bu diyet programı uygulayanlar için de bu şekildedir. Mide, aç kaldığında beynin bir bölümüne sinyal gider ve aç kalma hissiyatı beyne yağ depolaması gerektiğini dikte eder. Yani aslında siz aç kalarak zayıflama yöntemi uyguladığınızda bedeninizde yağ depolanma süreci başlar. Bu sağlık açısından da hoş bir sonuç doğurmamakla birlikte zayıflamak isteyenler için de olumsuz bir karşılıkla sonuçlanacaktır. Bu sebeple ana öğünler dışında ara öğünlerde de atıştırmalıklardan faydalanarak hem midenizi aç bırakmamış olacaksınız hem de daima enerjiniz yüksek olacak. Peki, aralarda hangi atıştırmalıklar tercih edebilirsiniz? Birkaç öneri ile sağlıklı ve düzenli beslenmeye ilk adımı gerçekleştirmenize yardımcı olalım. İşte, tavsiyelerimiz:

1. 2 yemek kaşığı yoğurt ve bir bardak komposto ile bir ara öğün geçirebilirsiniz.

2. Peynir tercih edebilirsiniz. Cheddar peyniri ara öğün tercihiniz olabilir. 30 gr. Cheddar peyniri ile ara öğün ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

3. Bir avuç karışık kuruyemiş tercih edebilirsiniz. Kuruyemiş seçeneğinizi kuru üzüm, badem ve fındıktan yana kullanmanız çinko bakımından zengin bir ara öğün geçirmenizi sağlayacaktır.

Siz de bu seçenekleri çoğaltarak kendinize uygun sağlıklı bir beslenme programı çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yorgunluk Yönetimi Sağlık Getiriyor başlıklı makalemizde sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: