Güne Erken Başlamak İstiyorsanız Bunlara Dikkat Edin

Tuba Ogat tarafından 25 Mart 2015 tarihinde gönderildi

Özellikle çalışan kesim için uyku bir hayli önemlidir. Sabahları erken kalkmak yoğun geçen günler göz önüne alındığında çalışan insanlar için zorlukların başında gelir. Fakat; eğer düzenli ve kaliteli bir yaşam istiyorsak hayatımızı prensipli ve sağlıklı bir hale getirmemiz gerekiyor. Sabahları güne erken başlamak başarılı insanların günlük rutinlerinden ilkini oluşturur. Ve insanlar başarılarının büyük bir payını sabah güne erken başlamaktan sağlarlar. Çünkü; bu ritüelin insanların günlük yaşamında etkisi oldukça büyüktür. Sağlığınızın, başarınızın ve düzenli hayatınızın en temel anahtarı güne erken başlamaktır. Bu anahtarı nasıl elde edeceğiniz hakkında birkaç fikir vermek için bu yazıyı derledik. Üstelik bir çok yol deneyip hatta kendinizi bir alarm gibi ertesi güne hazırlayarak belki de beyninizi şartlandırarak bunu başarmaya çalıştınız ancak; olmadı. O zaman bir de bunları denemenizde fayda var.

Sabah gözünüzü açar açmaz telefonunuzdaki bildirimlere mi bakıyorsunuz? Facebook, Twitter bildirimleri ile sabahın en güzel dakikalarını kaybetmenize neden oluyor. Alarmı ertelemek, uyanmak ile arada kalmanın hayatımızdaki en zor anlardan biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat; bir kez yapmanız ertesi gün tekrar yapabileceğinizi gösterecek. O yüzden yalnızca bir gün bu konuda kendinizi biraz zorlamalısınız. Örneğin; sabah erkenden güne başlamanın kendiniz için pozitif etkilerini düşünerek motive olabilirsiniz. Uyandığınızda yapacaklarınızı belirlemek ve bu konuda daha iyi harekete geçmek için bir ritüel haline getirebileceğiniz alışkanlıklar edinebilmek için bir liste oluşturabilirsiniz.

Erken uyanmak gün içerisinde yapacağınız bir çok işi de kolaylıkla ve düzenli bir biçimde yerine getirmenizde fayda sağlayacaktır. Erken kalkmanın avantajını kullanarak öğleden sonraya planladığınız işlerin bir kısmını günün erken saatlerinde yerine getirebilirsiniz. Üstelik, sabahın ilk saatleri sizin en zinde olduğunuz ve veriminizin öğleden sonraya göre çok daha fazla olacağı saatlerdir. Verim eşittir başarı olarak düşünüldüğünde sabahları erken kalkmak ve güne erken başlamak için sizi motive edecek çok önemli ve çok güçlü bir unsur daha ortaya çıktı demektir. Şimdi karar verin ve yarın uygulamaya koyulun! Çok daha sağlıklı ve başarılı olmak için kendinize bir şans verin.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerinizi Güvenli Ortamlarda Büyütün başlıklı makalemizde anne bebek ve anne çocuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: