Hafızayı Güçlendiren Öneriler

Tuba Ogat tarafından 02 Aralık 2014 tarihinde gönderildi

Çocukken anne-babaların gelişimmizin doğru ilerlemesi adına gösterdiği dikkat sağlıklı bir yaşama başlamamızı sağlıyor. Peki ya sonra? Yeterince dengeli ve sağlıklı beslenebiliyor muyuz…

Yaş ilerledikçe, baş gösterebilecek en önemli rahatsızlıklardan biri olan Alzeimer, beslenme, uyku ve düzenli bir yaşam alanına sahip olmadığımız taktirde kapımızı her an çalabilir. Artık, kimi hastalıkların yaşı da gençliğe doğru yaklaşıyor. Hafızayı daima güçlü tutmak, Alzeimer ve diğer bir çok rahatsızlıklara önlem almak adına son derece önemlidir. Yaş ile birlikte gerileyen hafızayı güçlü tutmak adına yapabilecekleriniz hakkında önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Yaş ile birlikte unutkanlıklarınızın arttığını farkediyorsanız önlemini almadığınız taktirde bu durum ilerleme kaydedecektir. İlk olarak sütü muhakkak beslenme programınıza dahil etmeyi unutmamalısınız. Sadece gelişim sürecindeki çocukların değil yetişkin bireylerin de süte son derece ihtiyacı vardır ve unutkanlıklarınızı önleyerek kendinizi daha iyi hissetmenizde yardımcı olur.

Vücudunuzun ihtiyacı olan demir ihtiyacını muhakkak karşılamalısınız. Demir eksikliği, IQ seviyelerinde son derece önemli düşüşlere sebep oluyor. Bu durumda hafızanın güçlendirilmesi gerektiği sonucunu ortaya koyuyor. Beyne oksijen sağlayan hemoglobin seviyesinde düşmeler sizi acilen demir ve çinko içeren besinlere yönelmeniz gerektiğini gösteriyor.

Kahve, dikkat toplama ve performans arttırma açısından önem taşıyor. Fakat; abartılmaması şartı ile. 1 fincan kahve ile kendinizi daha dinç, daha konsantrasyon sahibi ve işlerinizde daha performanslı hissedebilirsiniz.

Vücudumuzu zinde tutmak için yaptığımız egzersizlerin beyne de oldukça etkisi büyük. Ancak; hafızayı güçlendirmek ve unutkanlığı yok etmek için bir de zihin egzersizlerine zaman ayırırsanız bedeninizde bütün bir sağlık yaratmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Eşiyle Daima Flört Etmek İsteyenlere Tavsiyeler başlıklı makalemizde ilişkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: