Hangi Ruj Sizi Daha Çekici Gösterir?

Tuba Ogat tarafından 26 Eylül 2014 tarihinde gönderildi

Çarpıcı ve çekici dudaklar için ruj vazgeçilmezlerimiz arasında yer alıyor. Kimimiz sadece parlatıcı kullanmayı veya doğal dudak rengi rujları tercih ederken kimilerimiz için ise; çarpıcı dudaklara sahip olmak oldukça önemli… Bu noktada devreye cilt rengimiz ve saç rengimiz giriyor. Hiçbir makyaj malzemesi kullanmaksızın yalnızca tek kozmetik ürününüz ruj olsa dahi yüzünüzü ve dudaklarınızı çarpıcı kılacak başka bir ürüne ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bunun için bedeninizin farkında olmanız yeterli… Yüz tipinize uygun bir saç kesimi ile yüz bütünlüğünüzü koruyabilir ve çarpıcı bir duruş sağlayabilirsiniz. Sonrasında uygulayacağınız ruj tercihleri ile de bu güzelliğe bir ilave yapıyorsunuz hepsi bu kadar.

Açık ten rengine sahip bayanlar hemen hemen her tonu rahatlıkla uygulayabilirler ancak; çok koyu ton ruj renkleri kullanmaları tavsiye edilmez. Zaten açık tenli olduklarından herhangi bir renk ruj onlarda yeteri kadar çarpıcı duracaktır. Çok koyu renk rujlar beyaz tenli bayanlarda çekicilikten çok itici durmaya sebep olabilir.

Dudak parlatıcısı kullanmayı unutmayın, ıslak dudaklar sizi çekici gösterir.

Esmer tenli bayanlar ise yine ten renkleri ile uyumlu renkler tercih etmeliler ancak; üzerine kullanacakları parlatıcı zaten onları seksi ve çarpıcı kılmaya yetecektir.

Günlük zamanda özellikle gündüzleri yoğun koyu renkler tercih etmemeye özen göstermelisiniz. Bunun yerine süreceğiniz paletin orta renkleri ve uygulayacağınız hafif bir parlatıcı yeterli olacaktır. Ancak; akşamları elbetteki özgürsünüz. Özellikle gideceğiniz davet ve yemeklerde veya diğer özel günlerde koyu tonları kullanmaktan ve parlatıcılarınız ile ıslak ve yoğun bir parlatıcı tercih etmekten kaçınmanıza hiç gerek yok.

Bir önceki yazımız olan 30 TL Altı Bakım Önerileri başlıklı makalemizde bakım, cilt ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Güzellik & Bakım kategorisine gönderildi
, , , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: