Kadınların En Sık Yaptığı İlişki Hataları

Tuba Ogat tarafından 19 Aralık 2014 tarihinde gönderildi

İlk aylarda her iki tarafında içinde kelebekler uçuşurken zaman geçtikçe bazı çiftler arasında farkında olmadan alışkanlık haline getirilen ve karşı taraf için olumsuz bir davranış olarak nitelendirilebilecek unsurlar gerginlik yaratarak ilişkinin eski tadını kaçırabiliyor. Buradaki en önemli faktörü ise; zamanla kaybolabilen saygı oluşturuyor. Birbirine alışma, artık daha da yakın olma evrelerinde bazen bilinçsizce bazen istemeyerek bazen de sadece ruh haline bağlı olarak yapılan davranışlar ilişkiyi yıpratabiliyor.

İlişkide yapmaktan vazgeçmeniz gereken kötü alışkanlıkları artık yapmamak için aşağıdaki konulara dikkat edin. Böylece daha sağlıklı bir ilişki ve sevdiğiniz ile mutlu bir yaşam sizi bekliyor demektir.

Partnerinizin telefonunu veya bilgisayar gibi özel bir eşyasını karıştırmanız onda güvensizliğe sebep yaratabilir. Ve aranızda zamanla artan gerginliklere yol açarak sizin bu davranışı tekrarlamanız da ortada hiçbir şüphe yokken ister istemez bir arayış ve endişeye kapılma duygusuna yol açabilir.

Kendinizi unutarak ihmal etmek yapacağınız en önemli hatalardan bir tanesi ve en sık rastlanılanıdır ne yazıkki. Bir düşünün siz, ilişkiye başlamadan önceki siz misiniz. Çevrenizi, arkadaşlarınızı ve kendinizi bu geçen süre içerisinde ne kadar ihmal ettiniz ve partnerinize ne kadar fedakarlık gösterdiniz bu konuda. İlişkiye başlamadan önce kafanızdaki değer yargılarınız, ilişkiye başladıktan sonra zamanla uçup gidiyorsa artık kendinize eski özeni göstermiyor ve asıl sizi unutmaya başlıyorsunuz demektir. Unutmayın, partnerinizin aşık olduğu ve birlikte olmayı tercih ettiği kişi ilişkiye başlamadan önceki sizsiniz. Zamanla bir şeyleri yıpratmamalı ve kendinizi asla ihmal etmemelisiniz.

Partnerinizi başkalarıyla veya diğer ilişkiler ile kıyaslamayın. O artık sizin hayatınızda. Geçmiş ise geçmişte kaldı. Diğer insanların yaşadığı ilişkiler ise; tam olarak onların kontrolünde ve hislerinde yeşeriyor. Sizin ilişkiniz diğer tüm ilişkiler gibi farklı ve özel. Bu sebeple asla ilişkinizi diğer ilişkiler ile bir kıyas yarışına sokmamalısınız.

Onunda kendine ait özel zamanları olduğunu unutmayın. Tıpkı sizin gibi. Kendinize ait alanlar sizin için ne kadar önemli ise; partneriniz için de bir o kadar öyle. Üstelik, siz sadece onunla vakit geçirmekten hoşlandığınızı sanabilirsiniz. Bu diğer insanları hayatınızdan egale etmenizden kaynaklanıyor ve zamanla içinde bulunduğunuz durumu benimsemeniz ile ilişkilendirilebiliyor. Oysa herkesin sosyal çevresi ile de bağlarını sağlam ve güçlü tutması onlar ile de zaman geçirmesi farklı paylaşımlarda bulunması herkesin ihtiyacı. Onunda, sizinde… Ondan sürekli yanınızda olmasını ve daima birlikte vakit geçirmenizi talep etmeyin. Bırakın ilişkide herkes istediği kadar partnerinin yanında olsun. Bu aranızdaki bağı, özlemi ve heyecanı güçlendirmede de etken rol oynayacaktır. Böyle bir yol izlemediğiniz taktirde yaşanacak prüzler, sıkılganlıklar ve kopmalar ilişkinizi kaçınılmaz bir yola sürükleyebilir.

Birbirinizi değiştirmeye çalışmayın. Siz onu olduğu gibi kabul ettiniz. Eğer partnerinizin en başta davrandığı gibi davranmadığını düşünüyorsanız onunla sakin bir dilde konuşun ve kendinizi ifade etmeye çalışın. Sorunları erteleyerek değil, konuşarak halledebilirsiniz. Yoksa hepsi birer sandık dolusu yük oluverirler ki sandık kapanmayacak kadar dolduğunda artık işin içinden çıkamaz bir hale gelmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Leke Giderici Ürün Tavsiyeleri başlıklı makalemizde bakım ve güzellik bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: