Karaciğer Dostu Besinler ile Sağlıklı Yaşayın

Tuba Ogat tarafından 25 Kasım 2014 tarihinde gönderildi

Yediğimiz ve içtiğimiz besinlerin bir kısmı hatta büyük bir kısmı karaciğeri hasara uğratıyor. Sonuç olarak karaciğer rahatsızlıkları baş göstermeye başlarken bir yandan da onun etkisi ile birlikte cilt rahatsızlıkları, yağlanmalar ve ciddi problemler beraberinde geliyor. Spor sağlıklı yaşamın en temel ve gerekli şartlarından biri iken bir diğerinin de sağlıklı beslenme olduğunu göz önüne almamız gerekiyor. Yediğimiz hangi besinlerin karaciğere rahatsızlık vereceği ve yağlanmalara sebep olabileceği aşikar iken daha çok bilinmeyen ise; karaciğeri rahatlatan ve yağlanmasını önleyen bununla birlikte cilt problemlerinizden de kurtulmanıza yardımcı olacak besinlerdir.

Sigara, alkol ve kullanılan ilaçların en çok tahribata yol açtığı organ karaciğer olduğuna göre bu zararı minimize etmek için doğal yollara başvurabiliriz.

Sigara ve alkolun vücutta yarattığı olumsuz etkilerden kurtulmanın en etkili yolu onları kullanmamak veya olabildiğince tüketim oranını minimale çekmektir. Fakat bunlar dışında yediklerimiz ile karaciğer sağlığımızı bozan durumlar yine doğal yollar ile çözüme kavuşabilir.

Karaturp

kara turp Karaciğer Dostu Besinler ile Sağlıklı Yaşayın

Boşaltım sırasında karaciğerde var olan atıkların uzaklaşmasına yardımcı olan kara turpu salatalarınızın içinde kolaylıkla tüketebilirsiniz. Sindirim kolaylığı sağlamak için suyunu içmeniz de mümkün. Karaturp’un detoks özelliği de var…

Biberiye

biberiye Karaciğer Dostu Besinler ile Sağlıklı Yaşayın

Çay olarak günde 1 ile 3 bardak arası tüketerek sindiriminizi kolaylaştırabileceğiniz Biberiye’nin aynı zamanda tonik ve anti-enfektif özelliği bulunmaktadır. Yoğun ve stresli günlerinizde dinlendirici özelliğe sahip bu çayı demlediğinizde hoş bir rahatlığa kavuşabilirsiniz. Biberiye, sindirim sorunlarınızı gidererek karaciğerinizi rahatlatacaktır.

Kırmızı Pancar

kirmizi pancar Karaciğer Dostu Besinler ile Sağlıklı Yaşayın

Tam bir karaciğer dostu olan kırmızı pancar, sabahları aç karnına içtiğiniz meyve sularınıza eşlik edebilecek harika bir besin kaynağıdır. Karaciğerin yenilenmesine yardımcı olurken, sindiriminizde size kolaylık sağlar ve karaciğer yağlanmanızın önüne geçer.

Bir önceki yazımız olan Dikkatinizi Arttırmanın Yolları başlıklı makalemizde mobil uygulama, sosyal medya ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: