Kayak Zamanı

Sevgi Özdil tarafından 12 Kasım 2012 tarihinde gönderildi

Tüm kayak & snowboard ekipmanları ve kayak kıyafetleri için TIKLAYIN

snowboard yapan çocuk 150x150 Kayak ZamanıGeç kalan kış mevsimi sonunda geldi. Yüksek noktalar da kar yağışları başladı bile. Uludağ’a da sezonun ilk karı düştü ve kar kalınlığı on santimetreyi geçti. Kar tutkunu kayakçılar sezonu açtılar ve pistlerinin karla kaplanması ile soluğu Uludağ da aldılar. Uludağ tur düzenleyen firmalar ise son hazırlıklarını tamamladılar. Kar üstünde yapılan sporların en heyecanlısı, en tutkulusu kimine göre snowboard kimine göre ise kayaktır. Her ikisi de başlangıçta öğrenenleri biraz zorlar. Bol bol düşülür, kalkılır. Bu manzaranın tadını da en çok düşenleri izleyenler çıkartır. Ancak kaymayı öğrendikten sonra o keyfi bir kez alanlar için kayak artık vazgeçilmez bir spor haline dönüşür. Snowboard ise ayrı bir tutkudur. Kayağa göre snowboard daha çok dengeye dayanır. Çünkü iki ayak tek bir tahtada sabittir. Kayakta ise; her iki ayağınızda serbesttir ve elinizde tuttuğunuz baton ile dengede kalmak daha kolaydır.

kayak snowboard 150x150 Kayak ZamanıHız tutkunu iseniz ve kayak mı snowboard mu diyorsanız; kesinlikle snowboard yapmalısınız. Hız konusunda sizi sadece snowboard tatmin edebilir. Çünkü istediğiniz hıza ulaşmak kayağa göre daha kolaydır. Hem kayak hem de snowboard öğrenirken en çok dikkat etmeniz gereken şey dengedir. Dengenizi olabildiğince iyi sağlamaya çalışın. Dengesizlik yüzünden düşmelerde fiziksel bir hasara uğramak istemiyorsanız bu çok önemli. Düşeceğinizi hissettiğinizde en çok kafanızı korumaya çalışın. Kafanıza alacağınız bir darbe istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Kayak veya snowboard yapmak için bilmediğiniz bir piste gitmeye karar verdiyseniz eğer gitmeden önce mutlaka kayak merkezi ve burada bulunan kayak pistlerini mutlaka araştırın. Pistler hakkın da topladığınız ön bilgiler orada sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Kayakta kullanılan malzeme listesine de şöyle bir değinecek olursak; kayak takımları ya da snowboard, kayak gözlükleri, kayak eldiveni, kar montu, kayak kıyafeti, kayak batonu

 

Bir önceki yazımız olan 10 Kasım'a Özel Atamızdan Türk Milletine Hatırlatma başlıklı makalemizde atatürk sözleri deyişleri, Atatürk ün bursa nutku söyledikleri ve atatürkün hiç duyulmamış sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Alışveriş, Genel kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: