Kilo Kontrolü ve Diyet

Sevgi Özdil tarafından 19 Kasım 2012 tarihinde gönderildi

diyet salata tabağı 150x150 Kilo Kontrolü ve DiyetÇağımızın yaşam koşulları, fast food yeme alışkanlığı, düzensiz beslenme ve hayatın getirisi olan fazla kilolar sağlığı tehdit etmeye devam ediyor. Bütün bunlara hareketsiz bir yaşam da eklenince obezite sorunu baş gösteriyor. Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan obezite ile savaşmak için geç kalmayın. Yüzyılın en büyük hastalıklarından biri olarak kabul edilen obezite, sağlık sorunlarının baş göstermesinin de en büyük nedeni.

Fazla kilolardan kurtulmak için öncelikle karar vermek şarttır. Ayda on kilo verdiren diyetler ya da ilaçlar. Bunlar hiçbir zaman işe yaramayan yöntemlerdir. Ne kadar hızlı kilo verirseniz verdiğiniz kiloları fazlasıyla o kadar hızlı alacağınızı sakın unutmayın. Hayatınıza hareket katmadan ne kadar az yeseniz de zayıflayamazsınız. Öncelikle kararlı olun ve yemek tabağınıza doğa ananın bütün renklerini içeren sebzeler bulundurmaya özen gösterin. Tehlikeli üç beyazdan kurtulun. Un, şeker, tuz. Diyet süresince bu üç beyazdan uzak durursanız ve bol bol su içerseniz yaptığınız diyet amacına ulaşacaktır.

diyet yemekleri zayıflama 150x150 Kilo Kontrolü ve DiyetBir diyetisyenle çalışmayı asla ihmal etmeyin. Kulaktan duyma diyetler sizi sağlığınızdan edebilir. Vücut kitle endeksinize göre bir uzman tarafından hazırlanan kişisel diyetleri uygulamaya çalışın. Diyet yaparken yardımcı takviyeler alabilirsiniz. Vitamin ilaçları, antioksidan haplar, balık yağı ve temel yağ asitleri içeren haplar, multivitaminler vücut direncinizi korumaya yardımcı diyet tamamlayıcılarıdır. Zayıflama hapı kullanmak isteyenlerin de kesinlikle bu hapları doktor tavsiyesi ile ve doktor kontrolünde kullanması gerektiği asla unutulmamalıdır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Dudak Bakımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: