Köpeğinizi Yaşadığı Ortamda Mutlu Edin!

Tuba Ogat tarafından 25 Şubat 2015 tarihinde gönderildi

Bir köpek sahibiyseniz, köpeğiniz ile aranızdaki iletişim bir yana evcil hayvan bakımı konusunda da ayrı bir sorumluluk sahibisiniz demektir.

Köpekler, insanlarla bağları en kuvvetli hayvanlardır. Onunla oynarken, zaman geçirirken, en özel ve en duygulu zamanlarınızdan birini yaşarsınız. Köpekler, sahiplerinin duygu durum hallerini çok iyi algılarlar ve sizinle kurdukları bağ, onları vazgeçilmez kılar.

Tıpkı insanlar gibi hayvanlarında özenli bir ilgi, bakım ve ortam gereksinimleri vardır. Köpeğinizin gelişimi ve mutluluğu için muhakkak onun yemeğine, eğitimine, sağlığına ve yaşadığı ortama önem vermelisiniz. Seçeceğiniz köpek maması, köpeğinizin cinsine uygun olduğu kadar yaşına da uygun olmalıdır. İçerdiği vitaminler, köpeğinizin tüylerine olumsuz bir etki yapmayacak türden olmalıdır. Alacağınız mamanın muhakkak en kalitelisini ve köpeğinizin özelliklerine en uygun olanını tercih etmelisiniz.

Eğer, yaşadığı ortamda mutluysa köpeklerin oyun yaşı hiçbir zaman geçmez. ne tür bir köpek oyuncağı tercih etmeliyim diye düşünüyorsanız köpeğinizin davranış modelini göz önüne alın ve ne tür oyunlardan hoşlandığını belirleyin. Birbirinden farklı seçenekler deneyerek köpeğinizin en çok eğlendiği oyuncakları keşfedebilirsiniz.

Köpeğinizi heyecanlandıran, eğitimini kolaylaştıran bir diğer unsur ise; ödül mamalarıdır. Ödül maması, köpeğinizin eğitimi esnasında alışkanlık haline getirmesini istediğiniz herhangi bir unsur için kullanılabilir. Ödül mamaları, köpeğinizi heyecanlandırır ve mutlu eder.

Asla atlamamanız gereken bir diğer husus ise; köpeğinizin rutin sağlık bakımlarıdır. Belirli periodlarda köpeğinizi veterinere götürmeniz elbette kesinlikle aksatılmaması gereken bir sağlık konusu ancak; bununla yetinmemeniz gerekiyor. Kendiniz gibi düşünün, sizin de belirli aralıklarla check – up kontrolüne gitmeniz gerektiği gibi belirli zamanlarda da bakıma ihtiyaç duyarsınız. Hayvanlar da insanlar gibi buna gereksinim duyarlar. En azından onların bu ihtiyacının sizin farkında olmanız gerekir. Köpeğinizin, aldığı vitamin, tüylerinin sağlığı ve parlaklığı, hijyeni gibi temel bakımları aksatmamanız gerekir. Bunun için köpeğinize, “köpekler için sağlık bakım ürünleri” tercih etmelisiniz.

Artık, tüm bu hususları dikkate aldığınızda içiniz son derece rahat olsun. Köpeğiniz ile mutlu ve eğlenceli dakikalar geçirerek hem kendinizi hem de onu mutlu edin.

Bir önceki yazımız olan Yoğurt ve Zayıflama İlişkisi başlıklı makalemizde diyet ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: