Liposuction Nedir?

Tuba Ogat tarafından 05 Kasım 2014 tarihinde gönderildi

Estetik cerrahi girişimlerin başında yer alan Liposuction, adını sıkça duyduğumuz, reklamları ile sürekli karşılaştığımız bir yağ aldırma yöntemidir. Modern çağda, artık eskisine oranla sağlıksız beslenme oranlarının yükseldiğini göz önüne alırsak organik beslenmek ve hareketli yaşam neredeyse imkansız hale geldi diyebiliriz. Çoğumuz fast-food beslenme alışkanlıkları edindik. Gelişen teknolojinin olumsuz yönleri insanları daha çok tembelliğe teşvik etmesine neden oldu. Ve zamanla artık daha sağlıksız beslenir olduk ve daha hareketsiz bir yaşama teslim olduk. Teknoloji ile beraber artık bir çok şeyi kımıldamadan halledebiliyoruz. İş yaşamının yoğunluğu spor aktivitelerinin azalmasına veya hiç yapılamamasına neden olabildi ve ne yazık ki sağlık yaşam mücadelesi yanında ikinci plana atılabiliyor oldu. Tüm bu nedenler ve daha bir çok etken kilo artışına, sağlıksız bir vücut yapısına sebep oldu. Bu sebeple, günümüzde adından sıkça söz edilen Liposuction tedavisine daha fazla talep olmaya başladı.

Boy ve kilo oranının normal olduğu fakat; bölgesel olarak meydana gelen yağlanma ve bundan kaynaklanan şekil bozuklukları fiziksel bütünlüğü bozduğunda Liposuction yöntemi ile şekillendirme sağlanabiliyor.

Liposuction yaptırdığınızda artık bir daha kilo almayacaksınız diye bir şey yok. Deri ve karın duvarı sarkması da Liposuction yöntemi ile giderilmiyor.

Liposuction yöntemi, daha çok karın ve bel bölgelerinde, boyun ve üst kolda ve kalçalarda tercih ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Sürekli Yapılan Girişimcilik Hataları başlıklı makalemizde girişimcilik, iş hayatı ve kariyer hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: