Neden İphone yerine Android Seçmelisiniz?

Tuba Ogat tarafından 30 Ocak 2015 tarihinde gönderildi

Akıllı telefon tercihinde uzun zamandır Android’çiler ve İphonecu’lar olarak bir gruplaşma yaşanıyor. Hangi işletim sistemine alıştıysak diğerini kullanmak veya sevmek de zorlanabiliyoruz.Fakat; zaman zaman İphone kullanıcılarının bile Android işletim sistemi tercih ettiğini görüyoruz.

Neden Android İşletim Sistemi?

Akıllı telefonun en büyük problemlerinden biri pil ömrü. Android işletim sistemli telefonlarda İOS’dan farklı olarak pil değişimi söz konusu olabiliyor. İphone’da eskiyen pili değiştirmek neredeyse imkansız. Ancak; garanti kapsamı dışında birtakım işlemler uygulandığında çıkarmak mümkün oluyor ki bu sefer de telefonunuzun başına bir şey geldiğinde garantiye gönderme şansınızı kaybediyorsunuz.

Android işletim sistemini bir çok telefon markası kullandı için bir çok farklı ürüne de sahip olabiliyorsunuz. Dolayısıyla seçenekler İphone’dakinden oldukça fazla. Çünkü İOS işletim sistemine ait yalnızca İphone marka akıllı telefonlar mevcut.

Fiyat karşılaştırılması yapıldığında Android işletim sistemine bağlı olan telefonların Apple’ın ürettiği İphone akıllı telefonlarına oranla biraz daha ucuz olduğunu gözlemleyebiliriz. Üstelik her iki cihaz da performans ve kalite açısından hemen hemen aynı özelliklere sahip.

USB kablo ile şarj etme durumu göz önüne alındığında, İphone yalnızca Apple’ın ürettiği kalolar ile şarj olabilirken Android cihazlarda hemen hemen her marka telefonun Usb şarj kablosu birbiriyle uyumlu çalışıyor ve şarjınızın bittiği ortamda şarj kablosu bulma şansınızı da arttırıyor.

Bir önceki yazımız olan Twitter'ın 2 Yeni Özelliği başlıklı makalemizde mobil uygulama, sosyal medya ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Teknoloji kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: