Oto Kış Bakım Ürünleri

Sevgi Özdil tarafından 06 Aralık 2013 tarihinde gönderildi

Cantali Kislik Oto Bakim Seti 1 Oto Kış Bakım Ürünleri

Havaların soğudu şu günlerde daha fazla geç kalmadan araç kış bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin. Aracın bakımı ile beraber zorlu kış şartlarında araçta bulunması gereken bir kaç bakım ürünü de mevcuttur.

Kışlık araba bakım ürünleri içinde cam buğu önleyici sprey, cam yağmur kaydırıcı sprey, buz çözücü su, kar küreme aparatı, antifrizli cam suyu, antifriz, lastik zinciri vb. kış ürünlerini aracınızda mutlaka bulundurun. Peki Oto kışlık bakım ürünleri ne işe yarar?

Buğu önleyici sprey; temiz oto camının iç kısmına yeteri kadar püskürtülür ve temiz bir bez yardımı ile iyice silinir. Böyle soğuk, yağmurlu ve karlı havalarda camlarda oluşan buğulanma probleminin önüne geçilebilir.

Yağmur kaydırıcı sprey; Oto yağmur kaydırıcı sprey tüm camlara uygulanabilir. Temiz dış araç camına yeteri miktarda yağmur kaydırıcı spreyi sıkıyorsunuz ve cam bezi ile tüm cama yayarak siliyorsunuz. Burada camın dışına uygulama yapılıyor. Camın temiz ve tamamen kuru olması üründen verim alabilmek için önemlidir. Sprey sıkılıp bez ile silindikten sonra camın dışında gözle görülemeyen kaygan bir tabaka yaratır ve böyleye yağmur ve kar suyu camda görüş mesafesini düşürmeden akar gider. Sprey 4 ile 6 hafta arası etkisini sürdürür. Etkisinin azaldığını hissettiğiniz durumlarda ürünü temiz cama tekrar uygulayabilirsiniz.

Buz çözücü; Kışın soğuk havalarda camın üst yüzeyinde oluşmuş olan kırağı ve buz tabakasını çözmeye yarar. Camın üzerinde oluşmuş olan buz tabakasını cama zarar vermeden hızla çözer.

Antifrizli cam suyu; Aracın cam su haznesinde suyun, hortum ve fıskiyenin donmasını engeller. Kışın eksi derece bile camın temizliğini sağlarken haznenin  ve bağlantı hortumlarının içinde bulunan suyun donmasını engellediği için silecek sistemlerinin rahat çalışmasını sağlar.

Buz kazıyıcı; buzlanmış ve karlanmış camlara zarar vermeden temizlenmesini sağlar. Ucunda bulunan yumuşak lastik sayesinde camı çizmeden temizler.

Oto kışlık bakım ürünleri markası olan modacar kış oto bakım koruma ürünleri bizde.com’da satışta.

Bir önceki yazımız olan Ecza Dolabında Bulunması Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alışveriş, Genel kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: