Parfüm: Hayat Tarzının Kokuya Sinmiş Hali

Sevgi Özdil tarafından 16 Ekim 2012 tarihinde gönderildi

Parfüm. Üstüne herkesin söyleyecek bir sözü, yazacak birçok kelimesi, hatta anlatacak bir hikayesi bile vardır. Hani şu reklam filmlerinde görürüz ya, sokakta yürürken karakterin yanından biri geçer ve öyle etkileyici bir kokusu vardır ki herkesi kendine doğru çeker. İşte o, sadece reklamlarda olur diyemeyeceğimiz kadar çekici ve etkileyici kokular gerçekten de vardır.

Parfüm, hayat tarzının kokuya sinmiş hali. Sosyal statüsünün göstergesi, ruh halinin yansıması.

Parfümler günümüzde vücut kokularını gizlemek için değil, kişiliklerin altını çizmek için kullanılmaya başlandı. Dişiliği ile dikkat çekmek isteyen kadının dişiliğini arttırdı. Sportif kadının da freshliğini. Kısacası kokular kim olduğunuzu, hayat felsefenizi yansıtır.

parfüm 300x200 Parfüm: Hayat Tarzının Kokuya Sinmiş HaliKendinizi yorgun, bitkin hissettiğiniz bir anda kullanacağınız çiçeksi, fresh veya şekerli bir koku ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirir. Sizi bambaşka diyarlara alır götürür. Bazen bir çiçek bahçesine bazen de çikolata fabrikasının tam ortasına. Yani seçtiğiniz koku sizi en mutlu eden koku olur.

Gün içinde veya akşam katılacağınız bir davette egzotik içerikli ya da baharat ağırlıklı bir parfüm ise sizin güzelliğinizi tamamlayacağı gibi dikkatleri de üstünüze çekmede etkilidir. Çünkü; parfüm, bir kadının ruha hitap eden en etkili aksesuarıdır.

 Bizde.com

 

 

Bir önceki yazımız olan Hoş Geldin Bebek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alışveriş, Genel, Güzellik & Bakım kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: