Ruhunuzu ve Bedeninizi Dinlendirin

Sevgi Özdil tarafından 09 Kasım 2012 tarihinde gönderildi

su kenar kamp keyfi 150x150 Ruhunuzu ve Bedeninizi DinlendirinZorlu ve yoğun bir hafta mı geçirdiniz? Yalnız kalmaya, ruhunuzu dinlendirmeye ihtiyacınız mı var? Eğer ki öle ise; size bir önerimiz var. Deniz kenarı ya da göl kenarında bir yere kamp yapmaya gidin. Kampa gidemem diyorsanız da günü birlik kendinize bir zaman aralığı belirleyip kaçış planları yapın. Şehrin o hengamesinden, gürültüsünden uzaklaşın ve kendinizle baş başa kalabileceğiniz bir ortam yaratın. Giderken olta takımı ve yemleri de yanınıza almayı sakın unutmayın.

Su; psikolojide anne karnındaki güven ortamı huzur demektir. Bu sebeple su kenarında bulunacağınız bir ortam sizi hem rahatlatır hem de kafanızı dinlemenize yardımcı olur. Gelin şimdi sizle küçük bir hayal kuralım; göl kenarında rahat sandalyenize oturmuşsunuz. Elinizde okumaktan en çok keyif aldığınız yazarın romanı. Suda ise az önce attığınız oltanız. Güneş ılık ılık içiniz ısıtırken doğanın kucağından gelen kuş cıvıltıları. Nasıl?  Şu on saniyelik hayal bile ruhunuzu dinlenmeye yetti mi? Evet cevabını veriyorsanız eğer spor ve kamp malzemelerinizi hazırlayıp, bu hafta sonu kendinizi bir deniz kenarına ya da göl kenarına atın.

balık tutmak 150x150 Ruhunuzu ve Bedeninizi DinlendirinKamp yerinize karar verdikten sonra spor ve av malzemelerini, olta takımlarını ayarlayın. Çadır, uyku tulumu ve matlar, kamp mutfak ürünleri, portatif masa ve sandalye, fener ya da ışıldak ve listenin geri kalan kamp malzemeleri. Liste tamamlandıysa yola çıkma zamanı.

Doğa ile iç içe, teknolojiden, trafikten ve hayat koşuşturmasından uzak birkaç gün size kesinlikle iyi gelecektir. Bol temiz hava, eğer ki tutabilirseniz taptaze balık ve doğanın size en büyük hediyesi huzur dolu bir gün…

 

Bir önceki yazımız olan Uzaktan Kumandalı Oyuncaklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genel, Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: