Saatler

Sevgi Özdil tarafından 31 Ekim 2012 tarihinde gönderildi

duvar saati1 150x150 SaatlerAkıp giden zamanı yakalamak, ona ayak uydurmak ve yaşanılan her anı değerli kılmak herkesin en büyük çabasıdır. Zamanın takipçisi olan saatler önce güneş saatinden, kum saatine çevrildi. Sonra mekanikleşerek köstekli cep saati şeklini aldı. Saatin tarihler boyunca süre gelen gelişim evresinin çeşitliliğini kol saati, duvar saati, elektronik saatler vb. izledi.

Saatler artık sadece zaman ölçer değil aksesuar olarak da kullanılmaya başlandı. Günümüzde gerek erkekler gerekse bayanlar için saat demek statünün, gücün, şıklığın göstergesi demek.

Dünyanın önde gelen saat firmaları artan rekabet ve modellere ayak uydurarak her keseye, her zevke göre saat üretmeye başladılar. Deri kayışlı, metal kayışlı, kauçuk kayışlı, gümüş ve altın derken uzayıp giden bir saat listesi. Sektör sadece bununla da sınırlı değil. Sokaklarda, duvarlarda, masalarda görmeye alıştığımız dekoratif saatler de ayrıca kendi aralarında bir sektör olarak bölünmekte.

erkek kol saati gc 150x150 Saatler

Günümüzde saat markaları erkek kol saati modellerini erkeğin kudretini yansıtacak, gücünü gösterecek şekilde dizayn etmektedirler. Çünkü erkekler için kol saati kullandıkları aksesuarların içinde en çok önem verdikleridir.

kadın kol saati versace3 150x150 Saatler
Özellikle kadın kol saatleri, yapımında kullanılan malzemesine ve değerli taşlarına göre ayrı bir kuyum dalı olarak ilerliyor. Şıklıkları ve zarafetleri ile göz kamaştıran bu kol saatleri bayanların her zaman ilgisini çeken modeller olmaya devam ediyor.

Hediye edebileceğiniz ya da kendiniz için satın alacağınız bir kol saati hem zamanı yakalamanız hem de akıp giden zamanın içinde kaybolmamanız için size ve hediye ettiğiniz kişiye yol gösterici olacaktır.

Hayatlarımızın tanığı olan bu saatler, akıp giden zamanın bizden kalan tek tanıklarıdır. Dört bir yanımızı saran bu saatlerin içinde doğru zamanları kaçırmamanız dileğiyle.

Bir önceki yazımız olan Converse Ayakkabı Rahatlığı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alışveriş, Genel kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: