Selülitle Savaş Zamanı

Sevgi Özdil tarafından 15 Kasım 2012 tarihinde gönderildi

selülit masajı 150x150 Selülitle Savaş ZamanıÖzellikle bayanların baş belası olan selülitin hangi sebeplerden oluştuğunu hatırlatmak gerekirse; kalıtımsal etkenler, vücudun salgıladığı hormonlar, hareketsiz yaşam, dolaşım bozukluğu ve yanlış beslenmeden kaynaklı fazla kilolar. Selülit bilindiği üzere estetik bir problem olmasının yanında aslında bir sağlık sorunudur da. Son elli yılda özellikle hareketsizleşen iş yaşamının, günlük tüketilen besinlerin doğallıklarını kaybetmeleri selülit oluşumunu en çok tetikleyen unsurlar arasındadır.

Selülit tedavisinin en başında yaşam şeklinin değişikliği yatıyor. Beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi, fazla kilolarda kurtulmak ve spor yapmak öncelik taşıyan etmenler. Selülitle baş etmenin yöntemlerinden bir diğer ise anti-selülit kremleri ile birlikte yapılan masaj ve gün içinde bol bol su içmek. Su içmenin yanında doğal bitki çayları tüketmekte hem selülit için hem de vücuttaki toksinlerin atılımı için oldukça yararlıdır.

selülit giderici hareketler Selülitle Savaş ZamanıSelülit kremini problemli bölgeye uygularken en az beş dakika süreyle masaj yapmak kremin etkisini arttırırken, yağ kümeciklerini parçalanmasına ve zayıf olan bağ dokusunun güçlenmesine de yardımcı olur. Unutmayın selülitle mücadele de kan akışını hızlandırmak çok önemli. Selülit kremi ve masajın birlikte yapılması yağ hücrelerini harekete geçirir ve hücrelerin içinin boşaltılması mantığına dayanır. Selülit maskesi, selülit yağları, selülit giderici egzersiz hareketleri ve selülit diyetleri uygulayarak bu tedaviyi devam ettirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göz Kremi Kullanmak Önemli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Genel, Güzellik & Bakım, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: