Şifalı Doğal Bitki Çayları

Sevgi Özdil tarafından 04 Ekim 2013 tarihinde gönderildi

şifalı çaylar faydaları Şifalı Doğal Bitki Çayları

Her yerde kolayca bulabileceğimiz şifalı otlar, bakın hangi önemli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor…

Adaçayı: Antiseptik özelliği var, direnci artırır, hafızayı açar, canlandırıcı etkisi var, bulantıyı kesiyor, hazım sistemini düzenliyor.

Anason çayı: Hazmı kolaylaştırır, iştahsızlığı giderir, yemeklere karşı görülen tiksintiyi giderir, mide ve bağırsak gazlarını giderir,idrarı arttırır, kusmaları önler.

Böğürtlen çayı: Hafif kabız edici özelliği olmakla beraber; diş etleri, bademcik ve boğaz iltihaplarında, ishal ve basur da kullanılmaktadır.

Civanperçemi çayı: Adet kanamalarını düzenler , menopoz döneminde olsun ister olgun bir kadın olsun, tüm hanımlarımız için civanperçemi çayını içmek çok önemlidir. Aklımıza gelecek tüm kadın hastalıkları konularında , döl yatağını (rahim) en iyi şekilde tedavi eder.

Ihlamur çayı:Ihlamur çiçeği yatıştırıcı, idrar verici, göğüs yumuşatıcı ve balgam söktürücü olarak kullanılır.Ihlamur çiçeği banyosunun da yatıştırıcı bir özelliği vardır. Balla karıştırılıp içilirse mide ülserine faydalıdır. Kan dolaşımını düzenler.

Kuşburnu çayı: Kuşburnu, doğal C vitamini içeren kaynaklardan biridir.Solunum yolu enfeksiyonları ve soğuk algınlığına karşı bedenin savunma sistemini güçlendirir.

Nane çayı: Mide ve bağırsak gazlarını giderir, sindirim sistemi rahatsızlıklarına, ishale, bulantıya ve kusmaya karşı iyi gelir.

Papatya çayı: Ateşi düşürür,ağrıları keser,spazm çözer,terletir,sinirleri yatıştırır,bağırsak gazlarını giderir,vücuda rahatlık verir.

Rezene çayı: Nefes darlığı, astım bronşitte faydalıdır. Bağırsak gazlarını giderir. Karın ağrılarını keser. Karaciğer tıkanıklığını, mide üşütmesini giderir. İshali keser. Ağrı kesicidir. Unutkanlığı giderir. Müzmin bronşite karşı çok etkilidir. Her türlü soğuk algınlığına iyi gelir. Gevşetici, sakinleştirici ve terletici etkisi vardır.

Sinameki çayı: Bağırsak üzerinde müshil etkisi yapar. Kabızlık sorunu için önerilir.

Isırgan otu çayı: Isırgan otu çayı kullanımı idrar söktürücü metebolizmayı uyarıcı ve kuvvetlendirici, bağışıklık sistemini güçlendirici organizmanın yıkım gücünü yok edici etkiye sahiptir.

Zencefil çayı: İştah açıcıdır,antiseptik özelliği kanın temiz kalmasını sağlar,mideyi düzenler,mide bulantılarını giderir.

Doğanın size sunduğu bu mucizeden mutlaka faydalanın.

 

Bir önceki yazımız olan Kendi Fondötenini Yap başlıklı makalemizde evde fondöten nasıl ypılır, evde fondöten yapımı ve fondöten çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: