Sivilce Kremleri Ne Kadar Etkili?

Tuba Ogat tarafından 19 Eylül 2014 tarihinde gönderildi

Cildi taze ve canlı tutmanın yolu sağlıklı bir yaşamdan geçiyor.  Ancak sağlıklı bir yaşam içerisinde olduğunuzu düşünüyorsanız ve gene de akne problemi ile karşı karşıya iseniz belki de psikolojik olarak iyi bir dönemde değilsinizdir. Çünkü stres ile vücutta oluşan gerginlik, fazla aktivite ve hormonlar devreye girerek bu sıkıntıyı vücudunuzda herhangi bir yerde cilt problemi olarak karşınıza çıkabilir. sağlıklı yaşama psikolojik olarak rahat olma durumunu da eklemeniz gerekiyor.

Özellikle yüz bölgesinde çıkan sivilceler, diğer bölgelere oranla daha fazla rahatsız edicidir. Naturel görünüme bir engel teşkil eden sivilce problemleri, geçirmek için çok fazla yol denediğinizde ve fazla uğraşı gösterdiğinizde ne yazık ki yanlış yöntemler sebebiyle daha da kalıcı olabiliyor.

Sivilce problemi artık bir takıntıya dönüştüğü dönemlerde kendinizi ondan kurtulmak için her yolu denediğiniz farkındalığı yaşıyorsanız artık vazgeçin. Çünkü siz onlarla ne kdar uğraşırsanız emin olun ki daha kalıcı olacaklar. Cilt hassastır ve özellikle yüz bölgesi her tedaviye uygun değildir. Deneme yanılma yöntemleri cildinize, cilt problemlerinize daha da fazla zarar verebilir. Öncelikle neden bu probleme sahip olduğunuzu öğrenmeniz gerekiyor.

Kendinize bu soruları sorun…

  • Stresli bir dönemde misin?
  • Ne kadar süredir sivilce problemi yaşıyorsunuz?
  • Çikolata ve tatlı gibi sivilceye yol açan ürünleri ne kadar tüketiyorsunuz?
  • Günde kaç litre su içiyorsunuz?
  • Beslenme alışkanlıklarınız sağlıklı tercihlerden mi oluşuyor?
  • Uzun süredir depresyon yaşıyor ve kendinizi mutsuz mu hissediyorsunuz?

En temelde bu sorulara vereceğiniz cevaplarla sorunun sebebini bulabilir veya sebebe yaklaştığınızı farkedebilirsiniz. Her kişide farklı seyredecek olan akne problemleri ortak belirtiler göstermiş olsa da cilt tipi, yaşam alışkanlıkları ve yaş faktörü devreye girdiğinde tedavi süreci ve yöntemi farklılaşacaktır. Bu sebeple önerilen bir kremi, jeli veya herhangi bir maskeyi uyguluyor olmanız sizin probleminizin çözüleceği anlamına gelmiyor. Ancak; gene de belki ihtimali ile deniyorsunuz öyle değil mi… Bu süreci iyi bir hekim aramak ile değerlendirebilirsiniz. Eğer, beklediniz ve yine de uzun bir süre geçmedi ise; ilaç, krem veya herhangi bir tavsiye yerine iyi bir hekim tavsiyelerine kulak verebilirsiniz. Sonrasında sürekli doktorunuz ile temasta olarak ve size tavsiye ettiği tedavi yöntemini uygulayarak bu probleminizden kurtulabilirsiniz. Çünkü, belirtmek gerekir ki, piyasada gördüğünüz veya arkadaşınızın tavsiye ettiği ilaçlar size uygun olmayabilir. Sizin durumunuz tavsiye edilen ilaçtan daha ciddi veya daha hafif olabilir. Sürekli olarak farklı bir krem uygulaması size iyi gelmemekle birlikte her sivilce kremi de probleminizi çözümlemeyecektir. İyi bir teşhis ve ardından durumunuza bağlı verilecek reçete sizi en doğru yola ulaştırır.

Bir önceki yazımız olan Bahar Nezlesine Dikkat Edin başlıklı makalemizde sağlık ve sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Güzellik & Bakım kategorisine gönderildi
, , , ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: