Suya Düşen Telefonunuz için Yapabilecekleriniz

Tuba Ogat tarafından 22 Ocak 2015 tarihinde gönderildi

Su telefonlarınızın bir numaralı düşmanı. Elbette hiç kimse isteyerek böyle bir durumla karşı karşıya kalmaz ancak; bazen dikkatsizlik, bazen dalgınlık kimi zaman ise acele bir durumda yaşanabiliyor bu talihsizlik.

İlk şaşkınlık anını hemen atlatarak telefonunuzu herhangi bir şey ile kurulamalısınız. Su telefonunuz için oldukça zararlıdır. Üstelik telefonu sudan çıkardıktan sonra hemen açmaya çalışmak yapılacak en büyük hatalardan biridir. Bırakın kapalı kalsın. Siz sadece bir an evvel kurulamaya başlayın.

Su ile temas eden telefonunuz siz telefonunuzu açmaya çalıştığınızda kısa devre yapabilir ve sonrasında daha da işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Telefonunuz kapalı ise bırakın kapalı kalsın eğer hala açıksa onu siz kapatın ve bir süre kapalı kalmasını sağlayın.

Son aşamada telefonunuzun nemini almak için birkaç yöntem söz konusu. Bunlardan en yaygın olanı ise; telefonunuzu kuru pirincin içinde bir gün bekletmek geliyor. Pirinç nemi, suyu emdiğinden bu durumdaki kişilerin tercihi olabiliyor. Sim kartınızı ve çıkarılabilir pile sahipseniz telefonunuzun pilini çıkarmanız bu aşamada önemlidir.

Özellikle son zamanlarda telefonlara ciddi bir para ayırıyoruz ve severek kullanıyoruz. Bu sebeple biraz daha dikkatli olmakta fayda var. Telefonlarınızın çarpma, kırılma, düşme tehlikesine karşılık önlem alabilmek için cep telefonu kılıfı tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Böylece, telefonunuz üzerine dökülebilecek suya karşı da korunaklı bir önlem almış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Soğuk Havalarda Spor Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Teknoloji kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: