Tropik Meyvelerin Sağlığınıza Katkısı

Tuba Ogat tarafından 28 Kasım 2014 tarihinde gönderildi

Sağlıklı bir bedene sahip olmanın iki temel şartından biri spor diğeri ise sağlıklı beslenmedir. Sağlıklı beslenerek vücudumuza giren mikroplardan korunabilir daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayabiliriz. Meyveler de bir çok rahatsızlıkları ve bedende meydana gelen sorunları uzaklaştırmak için oldukça faydalı oluyor. Tropik meyvelerin sağlığınıza olan faydalarını bildiğinizde onları tüketmek için oldukça hevesli olacaksınız.

Örneğin, tropik meyvelerden Mango, saçlarınıza iyi geliyor. Neredeyse doğal bakım diyebiliriz! Saçlarınızı güçlendiriyor ve daha bakımlı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Sinir sisteminize iyi geliyor ve genel olarak cildiniz için de oldukça faydalı. A, C ve E vitaminleri içeren Mango, kanı temizlemede harika bir rol oynuyor.

Öte yandan kivinin de sağlığımız için son derece faydalı bir tropik meyve olduğunu söyleyebiliriz. Kiivinin içinde bulunan bol miktarda C vitamini sizi hastalıklara karşı korumada son derece faydalıdır. Bir çok minerale vitamine sahip olan kivi kalp ve damar rahatsızlıklarınıza oldukça iyi gelir. Bağırsaklarınızı çalıştırır ve kabızlığı da önler. Üstelik yüksek miktarda lif oranına sahiptir. Sağlıklı beslenme için lifli besinler tüketmenin ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçek.

Bir önceki yazımız olan Eklem Sağlığınız için Kaslarınızı Güçlendirin başlıklı makalemizde sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verilmektedir.

Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
, ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: