Vakumlu Saklama Kapları

Sevgi Özdil tarafından 21 Aralık 2012 tarihinde gönderildi

tupperware saklama kabı 150x150 Vakumlu Saklama KaplarıYeşilliklerin ilk günkü gibi tazeliğini koruması artık mümkün. Vakumlu saklama kapları ile yiyeceklerinizi bozulmadan sağlıklı bir şekilde günlerce muhafaza edebilirsiniz. Vakumlu kapağın üzerinde bulunan tarih belirteci ile yiyeceklerinizi ne zaman koyduğunuzu ve kaç gün içinde kaldığını takip edebilirsiniz.

tupperware 150x150 Vakumlu Saklama KaplarıVakumlu saklama kaplarının sırrı ise; kapağında bulunan vakum deliği ile kabın içindeki bütün havanın çıkışı sağlanıyor. Böylece içinde hava bulunmayan kapta bakteri vb. mikroorganizmaların üremesi engellenerek yiyecekler bozulmuyor. Peki vakumlu saklama kapları nasıl kullanılır? Saklama kabının içindeki havayı almak için vakumun tıpasını açıp kapağa biraz basınç uygulamak ya da hava çekme aparatı ile içindeki bütün havayı dışarı verilemek yeterli. Hava çıkışı sağlandıktan sonra vakum tıpası tekrar kapatır. Böylece kabın içine hava girmesi engellenmiş oluyor.

Değişik markalar üretmiş olduğu saklama kabı modellerini piyasada bulmak oldukça kolay. Sizler yeşilliklerinizin ve yiyeceklerinizin ilk günkü gibi sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek istiyorsanız mutfakta vakumlu saklama kaplarından kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Ev İçin Şişme Mobilyalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Alışveriş, Genel kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: