Varis Çorabı ve Fiyatları

Sevgi Özdil tarafından 18 Ağustos 2014 tarihinde gönderildi

bizde.com’da satılan tüm varis çorabı modellerini linke tıklayarak inceleyebilirfiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Varis çorabı ne işe yarar?

Öncelikle varis çorapları hakkında bilinen bir yanlışı düzeltmek gerekir. Birçok kişi varis çorabını tedavi edici bir medikal ürün olarak görmektedir. Varis çorabının bilimsel anlamda kalıcı bir tedavi sağlamadığını mutlaka aklınızda bulundurmalısınız. Varis çorabı, varis hastalığının ilerlemesini önlenmesi açısından kullanılıyor. Varis çorabı kullanarak bu varis hastalığından kurtulmayı beklemek zaman kaybından başka bir işe yaramayacaktır. Özetlemek gerekirse kullanım amacı hastalığın ilerlemesini ve yayılmasını önlemektir.

Varis çorabı kullanmanın avantajları, olumlu etkileri arasında varisin kısmen ilerlemesini önlemek, varis belirtileri olarak gösterilen ağrı, şişlik ve ödem gibi problemlerinin varis çorabı kullanarak kısmen önüne geçmek ve rahatlatıcı tedavi imkanı sağlamaktır. Varis çorabının varis hastalığını iyileştirici özelliği yoktur. Sadece ilerlemesini kısmen önler, hastalığa bağlı şikayetleri önler bir bakıma kullanan kişiyi rahatlatır.

erkek varis çorabı  Varis Çorabı ve Fiyatları

Varis çorapları pazardan ya da mağazadan alınan çoraplara benzemez. Varis çorabı kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir doktora muayene olunmalıdır. Doktorunuz gerekirse ayak ölçünüzü, varis yoğunluğunuzu göz önünde bulundurarak kullanmanız gereken model ve basınç türünü önerecektir. Çünkü, tüm varis çorapları her hastaya uymaz fayda yerine aksine zarar bile verebilir.

Varis çorabı çeşitleri;

  • Diz Altı
  • Diz Üstü
  • Külotlu Varis Çorabı
  • Kasıklara Kadar
  • Seyahat Esnası için varis çeşitleri mevcuttur.

Varis hastalığının seviyesine göre orta derecede ve yüksek derece basınçlı varis çorabı modelleri bulunmaktadır.

Yukarıdaki çorap çeşitlerinden hangisini almanız gerektiğine, hastalığın durumu ve ilerleme aşamasına göre doktorunuz karar verebilir. Örneğin; varis diz ve bacaklar arasında ise bu durumda diz altı varis çorabı kullanılması önerilecektir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta olarak, hastalığın ilerleme ve damarların cilt dışına taşma şekline göre basınç oranı seçilmesi dikkate alınacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi Masaj Aletleri başlıklı makalemizde sağlık hakkında bilgiler verilmektedir.

Alışveriş, Genel, Sağlıklı Yaşam kategorisine gönderildi
ile etiketlendi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: